Twitter herkes tarafından kullanılan internet expolere darbe indirdi

Bildiğiniz gibi Dünyanın en gözde sosyal ağları arasında 2. sırada yer alan Twetter Microsoft’un emektar tarayıcısına darbe indirdi. Şu anda bazı bilgisayarlarda İnternet Explorer 6 ya da 7 gibi sürümler kullanılıyor. Bunların yeteri derecede güncel olmaması gerekçesiyle Twitter artık bu tarayıcılara destek vermeyeceğini açıkladı.

internet expolere
internet expolere
Daha Fazlası


1 85

Twitter’a girmek isteyenler kullanıcılar artık İnternet Explorer 6 vede 7’yi kullanarak giremeyecekler. İnternet Explorer’ın fazlasıyla rakibi vardı. Bunun üstünedeTwitter’da bu şekilde darbe gelince Microsoft bakalım bu tarayıcıyı ne yapacak? İşe diğer yönden ele alırsan Microsoft pek bir şey kaybetmiş değil. İnternet Explorer 6 ve 7’yi kullanan pek yok gibi. Çünkü artık Windows XP ya da Vista kullananların sayısı azalmaya başlandı. Özellikle Microsoft’un XP’ye güncelleme yollamayacağını duyanlar Windows 7 ya da 8’e geçiyor. Bu sebeple Microsoft’un bu işten zararı bir süre olucak gibi. Windows 7’ye geçen kullanıcılar İnternet Explorer 10’u rahatça kullanabilirler. Ayrıca Vista’da da 9’u kullanabilirsiniz. Bundan dolayı 6 ve 7’den Twitter’a girmekte zorluk çekenler, İnternet Explorer 8’i, 9’u ve 10’u tercih edebilceklerini hatırlamak isteriz. Çünkü bu da mümkün.

Hemen İnternet Explorer’a bir darbe daha indirildi düşüncesi de pek doğru sayılmaz, fakat Microsoft bu işten az ya da çok zarar göreceğinide söyleyebiliriz. Bundan dolayıda bunu darbe olarak değerlendirebiliyoruz. İnternet Explorer kullanmak yerine her açıdan daha iyi olan diğer tarayıcılare göz atın. Tarayıcı piyasası oldukça iyi ve günden güne gelişim sağlıyor. Bu nedenle de İnternet Explorer’da çakılıp kalmanın bir anlamı yok. İnternet Explorer tarayıcı açısından hep gerideydi ve halen de geride. Bu sebeple sizlere tarayıcı pazarından başka tarayıcılar indirmenizi tavsiye ederiz. Sadece Twitter’a bile girecek olsanız size daha iyi imkanlar sunabilirler.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri