LG Optimus G özellikleriyle rakiplerine korku salmaya başladı

LG Optimus G
LG Optimus G

LG Optimus G, internet hızı ve uygulama performansına önem veren tüketicilerin en iyi arkadaşı olabilir. LG küresel alanda tanınan bir elektronik üreticisi ancak mobil cihaz alanında Türkiye’deki tüketicilerle arasındaki ilişkinin harika olduğu söylenemez.

Uzun yıllardır başta ekran teknolojisi olmak üzere üretici ve tedarikçi olarak ismini duyuran LG, akıllı telefon piyasaların da adını kabul ettirmiş bir marka. Fakat özellikle ülkemizde önyargıları ve soru işaretlerini yıktığını söylemek zor.

Daha Fazlası


1 182

Steve Jobs’ın ölmesiyle bir durgunluk dönemi yaşayan Apple’ın yarattığı boşluğu kaliteli ürün + yoğun promosyon faaliyetleriyle fazlasıyla dolduran Samsung’un yanı sıra, Nokia ve BlackBerry gibi eski oyuncuların geri dönüşü, HTC ve Sony gibi markaların da güç kazanması, mobil piyasada rekabeti sanılandan daha acımasız hale getirdi.

Hal böyle olunca, LG rakiplerinden geri kalmamak için kozlarını ön plana çıkarmaya başladı. Güney Koreli firma, ilk olarak en büyük rakibi Samsung’a karşı Apple stratejisi kullanarak dava açtı. Samsung’u yine rakibinin promosyon stratejisiyle vurmak isteyen LG, promosyon çalışmalarını da son zamanlarda fazlasıyla artırmış gibi vede görünüşe göre de arttırmaya devam edicek..

Bu çalışma çabalarının sonuçlarını da, geçmişteki modellere kıyasla adını daha fazla duyduğumuz bir telefon var karşımızda: Optimus G.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri