Gün geçtikçe büyümeye devam eden Instagram 100 milyon aktif kullanıcıya ulaştı

2010 Ekim ayında San Francisco’da 2 kişi ile kurulan ve sadece iOS tabanlı yayın hayatına başlamış olan fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, bugün tam 100 milyon kayıtlı kullanıcısıyla zirveye doğru sağlam adımlarla ilerliyor.

Gün geçtikçe büyümeye devam eden Instagram 100 milyon aktif kullanıcıya ulaştı
Daha Fazlası


1 127

Android kullanıcılarına 2012 yılında kapılarını açarak her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam eden Instagram, Mark Zuckerberg tarafında 1 milyar dolar gibi yüksek bir fiyata satın alınarak Facebook’a kardeş olmasıyla altın çağını yaşamaya başladı.

Instagram’ın kurucularından bir tanesi olan Kevin Systrom, geçtiğimiz günlerde resmi blogdan yayınladığı yazı ile 100 milyon kullanıcıya ulaşmalarının öncesinde yaşananları kısaca özetleyerek herkese teşekkürlerini sundu.

Sosyal ağların ve internetin devi Facebook tarafından satın alınmasının ardından ani bir kararla Twitter’dan fotoğraf önizleme desteğini geri çeken Instagram, aynı dönemlerde ise güncellediği gizlilik ve reklam politikaları ile kullanıcılarından büyük tepkiler alarak şimşekleri üzerine doğru çekmişti. 2013 yılında, içerisinde Türkçe’nin de bulunduğu 25 dili ve yeni filtreleri ekleyen Instagram kullanıcıların çektiği mobil fotoğraflara kattığı efektler ile her geçen gün farklı deneyimler sunmaya devam edecek.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri