Samsung, HTC’ye Karşı Kirli Taktiklere mi Başvuruyor Acaba?

Samsung, HTC'ye Karşı Kirli Taktiklere mi Başvuruyor Acaba
Samsung, HTC’ye Karşı Kirli Taktiklere mi Başvuruyor Acaba

Fransız haber ajansı’nın AFP‘nin haberine göre, Güney Kore firması Samsung hakkında Internet ortamında rakipleri HTC’yi kötülemeleri için[highlight] bazı Tayvanlı öğrencilere[/highlight] para ödediği gerekçesiyle soruşturma başlataıldı.

AFP’nin Tayvanlı kaynaklı bilgilere dayandırarak verdiği haber, söz konusu öğrenciler tarafından yazılan yazılar HTC’nin çıkardığı yeni telefonları eleştirirken, Samsung’un yeni modeli Galaxy S4’ü övgülere boğuyordu.

Daha Fazlası


1 185

Fakat kısa süre sonra Samsung’un ülke içindeki temsilcisi aracılığıyla bu yazıları yazmaları için bazı öğrencilere para ödediğine dair şikayetler orataya atıldı. Samsung Tayvan adına açıklama’da bulunan bir yetkili, ülkedeki Rekabet Kurumu tarafından başlatılan soruşturmadan haberdar olmadıklarını söylese de, şirket Tayvan’daki Facebook sayfasında Internet olayından kaynaklanacak sıkıntı ve kafa karışıklıklarından ötürü üzgün olduklarına dair bir not düştü.

Aynı gönderim’de, Samsung Tayvan’ın online yazılar da dahil olmak üzere her türlü Internet pazarlama hamlesini geri çektiğini açıklaması için, suçlamaların kabulü olarak yorumlandı.

Eğer Samsung, soruşturma sonunda meşru olmayan yöntemlerle rakiplerine üstünlük sağlamaya çalışmaktan suçlu görünürse, Tayvan mahkemesi tarafından [highlight]835.000[/highlight][highlight][/highlight] $’a kadar para cezası verebilir. Ancak teknoloji uzmanları böyle bir karanın şirketin prestijine vuracağı darbenin çok daha büyük olacağı konusunda birleşiyorlar. webduzzi yazarı Enes Ateş, böylesi kirli taktiklerin yeni kurulmuş, kendine güveni olmayan bir start-up şirketten beklenebileceğini ama Samsung gibi bir deve asla yakışmadığı söylemini yaparken, Samsung, HTC One’ın nefesini bu kirli taktiklere başvuracak kadar mı yakından hissedebiliyor diye yorumladı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri