Google Play bundan sonrasında tabletlere daha çok ehemmiyet verecek

Android uygulamalarının tablet bilgisayarlara optimizasyonu bugüne dek tatbik geliştiricileri tarafınca hep dikkatsizlik edilen bir mevzudu. Tablet bilgisayarların günden güne,yaygınlaşması ile mevzu üstündeki duyarlılık daha çok ön plana çıktı. Android uygulamalarının tablet bilgisayar sürümlerinin Google Play üstündeki gösterimine yönelik meydana getirilen ve yakında devreye girecek olan bir tertip de Google’ın bu mevzuyu daha çok ciddiye aldığını göstermiş oldu.

Google Play bundan sonra tabletlere daha fazla önem verecek
Google Play bundan sonrasında tabletlere daha çok ehemmiyet verecek
Daha Fazlası


1 64

Google Play üstünde bugüne dek bütün uygulamalar zeki telefon ve tablet bilgisayar ayrımını içermeyen monitör görüntüleri ile tanıtımı yapılıyordu. Yeni meydana getirilen düzenlemeler le uygulamaların tanıtımında 7 ve 10 inçlik tabletlerden alınan monitör görüntüleri için ayrı bir seçenek karşımıza çıkıyor. Böylelik le tablet bilgisayar kullanıcıları uygulamalar ile alakalı tanıtım fotoğraflarını kendi cihazlarına nazaran [highlight]optimize edilmiş [/highlight]bir halde mevcut duruma nazaran daha büyük ebatlarda görüntüleyebilecekler.

Tablet bilgisayarların giderek günümüzde daha çok kullanıcın tercih etmiş olduğu bir ortamda tatbik geliştiricileri ve de Google Play’in atmış olduğu ufak adımlar tablet kullanıcılarının Android kullanım tecrübesinin standardını arttırmaya devam edecek benzer biçimde gözüküyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri