Instagram’daki kullanıcılarının çoğu neredeyse Android’ten

Instagram'daki kullanıcılarının çoğu neredeyse  Android'ten
Instagram’daki kullanıcılarının çoğu neredeyse Android’ten

Fotoğraf paylaşım platformu Instagram, geçtiğimiz günlerde Android’e gelişinin birinci yılını kutladı. Bunun üstüne resmi blogda bilgi paylaşımı yapan yetkililer, bu bir yıllık süreçte toplam Instagram kullanıcılarının neredeyse yarısının Android kullanıcılarından oluştuğunu belirtti.

Daha Fazlası


1 85

Ayrıca yetkililer, Instagram’ın doğal afetler, özel günler,  büyük organizasyonlar gibi zamanlarda da en çok tercih edilen platformlardan biri olduğunu belirterek, dünya genelinde  milyonlarca kişinin duygularını ifade edebildiği bir araç olduğunu söylüyor.

Instagram, ilk olarak Apple’ın iOS işletim sistemine sahip mobil cihazla’r için çıktı, daha sonrasında ise Android’e geldi. En sonunda da kendi web platformunu açan Instagram, daha fazla kişiye ulaşarak en üst düzey kullanıcı ve kar elde etmeyi amaçladı. Birazda , Facebook tarafından satın alınmasın’dan sonrada çok tartışılan reklam çalışmaları da birçok kullanıcının bu platformdan uzaklaşmasına sebebep vermişti. Bunu da unutmamak lazım diye düşünüyorum.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri