D&R İdefix ve Prefix’i 11.5 Milyon tl Satın Aldı

D&R İdefix ve Prefix’i 11.5 Milyon tl Satın Aldı
D&R İdefix ve Prefix’i 11.5 Milyon tl Satın Aldı

Doğan Müzik Kitap Mağazacılık yani sıkça kullandığımız adıyla “D&R”, online satış platformu Idefix ve Prefix’i satın aldıklarını açıkladılar. 11.5 Milyon TL karşılığında sahipleri değişen Idefix ve Prefix’in geçtiğimiz yıla ait net satışı 24 milyon TL’ydi.

Daha Fazlası


1 127

Türkiye’de eğlence perakendesinin lideri olarak bilinen D&R bu hamlesiyle en büyük online satış platformlarından destek almış oldu. Böylelikle artık D&R’ın online satış mağazası biraz daha büyümüş oldu.

Doğan Holding İcra Kurulu Başkanı Yahya Üzdiyen konuyla ilgili: “16 yıl önce kurduğumuz D&R, bugün Türkiye’de eğlence perakendesini tanımlaya örnek bir markadır. Markamızı daha çok güçlendirebilmek için önümüzdeki dönemde hem mağaza sayımızı artırmayı hem de hızlı büyüyeceğini öngördüğümüz online eğlence perakendesindeki yatırımlarımıza yenilerini eklemeyi hedef haline getirdik. açıklamasın’da bulundu.

Özellikle açıklamanın devamında 48 bin metrekarelik 126 mağazasıyla hizmet veren D&R’ın, bu yılın sonuna kadar toplam 54 bin metrekarelik 136 mağazaya ulaşmasını hedefleniyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri