Xbox 720 Mayıs ayında tanıtımı yapılacak

Xbox 720 Mayıs ayında tanıtımı yapılacak
Xbox 720 Mayıs ayında tanıtımı yapılacak

Teknoloji dünyasına düşen haberlerde, PlayStation 4’ün en büyük rakibi Xbox’ın Mayıs sonunda tanıtım yapacağı yönünde. Kaynaklar, Xbox 720’nin 21 Mayıs’ta tüketicilere sunulacağını iddia etti.

Microsoft, yeni nesil oyun konsolunu gelecek aylarda tanıtabilir. Sony’nin 21 Şubat’ta tanıtımını gerçekleştirdiği ve sonbaharda piyasaya sürülmesi beklenen PlayStation 4’ün ardından, yeni nesil olan Xbox’ın  21 Mayıs’ta tanıtımı yapılacağı öne sürüldü.

Daha Fazlası


1 182

The Verge sitesinin yazısına  göre, kod adı ‘Durango’ olan konsolun bu ay tanıtılması planlanıyordu ancak tanıtım bir ay sonraya ertelendi. Site, Xbox 720 ismini taşıması beklenen konsolun da PS 4 gibi sonbaharda piyasaya sürülmesinin beklendiğini açıkladı.

Microsoft, yeni nesil oyun konsolu hakkında herhangi bir haber bilgis’i henüz verilmiş değil. Ancak PS 4’te olacağı gibi Xbox 720’de de kullanılmış oyunların çalışmayacağı ve internet bağlantısı özelliklerinin bulunacağı öne sürüldü.

Ayrıca, Sony’nin sadece kontrol cihazını’n tanıtımını yaptığı PS 4 gibi, Microsoft’un da Mayıs’ta düzenlenmesi beklenen etkinlikte yeni nesil Xbox’i tamamen görücüye çıkarmayabileceği konuşuluyor. Yeni konsolunpiyasaya sürülecek halinin, Haziran’da Los Angeles’ta düzenlenecek Electronic Entertainment (EA) Fuarı’nda gösterilmesi bekleniyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri