Türkiye’de en popüler Facebook uygulamalar’ı ve oyunları Nisan 2013

Türkiye’de en popüler Facebook uygulamalar’ı ve oyunları Nisan 2013

Metricsmonk‘un haberinde Türkiye’nin Facebook’taki oyun ve uygulama kullanım istatistiklerinde Nisan ayı verilerini paylaşıyoruz.
İlk olarak Türkiye’de Facebook kullanıcılarının vaktinin önemli bir bölümünü harcadığı popüler 10 Facebook oyununa göz atalım.

İlk olarak Türkiye’de Facebook kullanıcılarının vaktinin önemli bir bölümünü harcadığı popüler 10 Facebook oyununa göz atalım.
Listenin ilk sırasında geçen ayın da en popüler oyunların dan olan King.com’un geliştirdiği Candy Crush Saga var. Mart ayında küçük bir oyuncu kitlesini kaybetmiş ve an dan sonra 3.39 milyon oyuncu tarafından oynanıyor.

Metricsmonk verilerine göre iki numara yine King.com’un oyunu olan Bubble Witch Saga yer almakta. Peak Games‘in Okey oyunu bu ay bir sıra daha geriledi ve bu şekilde  3. sıraya oturmuş oldu. Okey oyunu ile Bubble Witch Saga arasındaki fark ise 10 bin oyuncu’ya kadar. Diğer yandan Okey Plus oyunu da bir sıra yükselmiş ve 4. sırayı almış ama aradaki oyuncu farkı 450 bin kadar.

Daha Fazlası


1 58

[box type=”shadow” align=”alignleft” ]metricsmonk_webduzzi_facebook_turkiye[/box]
 
Bugünkü istatistiklerle Türkiye’nin popüler Facebook uygulamalarına baktığımızda ilk sırada yine Peak Games’e ait Günlük Falınız uygulamasını ilk sırada görebiliyoruz. Kullanıcı sayısı neredeyse geçen ayla aynı ve ikinci sıradaki İzlesene uygulamasının açık ara önünde bulunuyor.

Diğer yandan İzlesene, 3. sıradaki Mynet‘in Facebook uygulamasıyla arasında bir o kadar farkla önde yer alıyor.

İki listede sadece 1 yeni isim var

Listelerin tamamına baktığımızda oyun sıralamasına yeni katılan bir oyun olmadığını ancak uygulamalar tarafında Video Alemi uygulamasının yerini Samsung Mobile uygulamasının aldığını görebiliyoruz. Yine Nokia ve Microsoft’un Facebook uygulamaları da listede ama daha önce de sizlerle paylaşmıştık fakat iPhone, Android ve Blackberry uygulamalarının sayısı Facebook tarafından açıklanmıyor.

Umarım gelecek ayın popüler oyun ve uygulamaları arasında yeni isimler’de görebiliriz. Bu konuda iddialı adaylarınız varsa yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri