Foursquare’nın aldığı 41 milyon dolarlık yatırımı büyümeye harcayacak

Konum tabanlı uygulamaların popülerleşmesini amaçlayan Foursquare, aldığı yatırımlarına bir yenisini  ekledi. D serisi yeni yatırım Foursqure‘in büyümesine ciddi bir katkı sağlayacak gibi görünüyor.

foursquare

Daha Fazlası


1 127

Silver Lake Partners öncülüğünde Union Square Andreessen Horowitz,  Ventures, O’Reilly AlphaTech Ventures ve Spark Capital tarafından Foursquare’e yapılan yeni yatırım rakamı tam 41 milyon dolar. Uzun vade’de kredi ve hisseye dönüştürülebilir borç şeklinde takdim edilen yatırım Foursquare’ın değerlemesi konusunda soru işaretleri uyandırsa da Foursquare’ın bir önceki yatırım turunda 600 milyon dolarlık değerlemeye ulaştığı biliniyor.

Geçen sene 2 milyon dolar gelir elde eden Foursquare’ın kurucusu Dennis Crowley, bu yatırım haberiyle 1 milyon işletmenin Foursquare’da hesap açtığını ve artık bu işin ciddiyetini göstermek istediklerini aktarıyor.36 yaşındaki Crowley’e göre mobil reklam tarafında alınması gereken çok yol var ve yeni yatırımla beraber satış ekibi’ni büyütücek.

Yani yeni yatırım karlılık konusunda Foursquare’ı bir ileri noktaya taşıyacak.Daha bugün yapılan bir güncellemeyle ve sürekli gelişen yapısıyla Foursquare artık kendini mekan tavsiyeleri sunan bir uygulama olarak şekillendiriyor. Bu şekil de önümüzdeki dönemde Foursquare ile Yelp arasındaki farkların gidecek azalacağını gösteriyor.Tabikide kimin kazanabilceğini tahmin etmek elbette zor ama yerel pazarda fark atmak isteyen oyuncuların satın alma yoluna gideceğini tahmin edebiliriz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri