Sİz bilmeden Blackberry 10 sizi ihbar ediyor olabilir

Blackberry kullanıcılarının bu yazıyı kesinlikle ve dikkatlice [highlight]okumaları tavsiye edilir[/highlight]. Çünkü dinlediğiniz bütün şarkılar izlediğiniz bütün videolar internet üzerinden sizin haberiniz olmadan paylaşılıyor olabilme ihtimali yüksek. Bu özellikten haberi olmayanlar  merak ettikleri şeyleri izlerken bunu başkalarının da göreceğinden haberleri olmayabilir. Bu durumda izlediğiniz ilginç videolar cidden başınıza yakınlarınızla ilgili dertler açabilir.

Sİz bilmeden Blackberry 10 sizi ihbar ediyor olabilir
Sİz bilmeden Blackberry 10 sizi ihbar ediyor olabilir
Daha Fazlası


1 182

Bu özellik Blackberry 10 işletim sistemini kullanan[highlight] Z10 [/highlight]ve [highlight]Q10[/highlight] olan ürünlerinde  bulunuyor. Özellik telefonlara ön tanımlı olarak bizlere geliyor desek dogru olurdu. Bu nedemek yani sizler  açmıyorsunuz hali hazırda özellik açılmış ve kullanılabilir şekilde size geliyor. Engellemek mümkünmü derseniz tabikide mümkün. Bu özelliği kapatmak için BBM ayarlarından show what I’m listening to özelliğini kapatarak izlediğiniz ve dinlediğiniz şeylerin paylaşılmasını engelleyebilirsiniz.

Bu özellik ne işe yarıyor diye düşenler  için, bu özellik dinlediğiniz ve izlediğiniz  şeyleri BBM listenizde olanlar ile paylaşıyor. Düşündüğünüz zaman BBM listenizde muhtemelen tanıdıklarınız  en yakınlarınız, ya da birlikte çalıştığınız iş ortaklarınız olacaktır. O halde bu özellik daha da tehlikeli hale gelebiliyor. Örneğin internette izlediğiniz mide bulandırıcı bir videoyu bütün yakınlarınızın görmelerini ister miydiniz? İstemediğiniz halde böyle bir şey olduğunu aklınıza getirin. İşte yeni [highlight]Blackberry 10[/highlight] işletim sisteminde bu özellik bu işe yarıyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri