Instagram’a giren aktif kullanıcıların çoğu Android cihaz kullanıyor

Instagram!a giren aktif kullanıcıların çoğu Android cihaz kullanıyor
Instagram!a giren aktif kullanıcıların çoğu Android cihaz kullanıyor

Instagram, Android sürümünü yayınlaması tam 1 yıl süreyi geçti ve Android sürümünün de çıkması ile birlikte, Instagram kullanıcıları çığ gibi büyüdü.

Instagram, kendi blogu’nda yaptığı resmi açıklamada, sayısı 100 milyonu geçen aktif kullanıcılarının yarısının Android işletim sistemi kullandığını da ortaya çıkarttı.

Android versiyonların’da, Instagram uygulamasını daha uluslararası bir hale getirmeye yardım ettiği ve tabii ki çok daha farklı kesme ulaştırmayı başardığının farkında olan Instagram, bunu da kendi resmi blogundaki yazıda belirtmiş.

Hatırlayacaksınız’ki, sadece iOS kullanıcıları için özel bir uygulama niteliği taşıyan Instagram, Facebook tarafından 1 milyar dolarlık bedelle satın alınmadan kısa bir süre önce Android versiyonunu piyasaya çıkartmıştı.

Daha Fazlası


1 64

Instagram’a giren aktif kullanıcıların çoğu Android cihaz kullanıyor

Instagram’ın Android versiyonu çıkartma kararının ne kadar doğru bir karar olduğunu sanırım tahmin etmek okadar zor değil. Bildiğiniz üzere Android versiyonu çıkar çıkmaz 1 milyonun üzerinde Android kullanıcı tarafında indirilmiş ve en hızlı yayılan Android uygulamalarından bir tanesi olmuştu.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri