SosyoTV.com Televizyon izleyicilerini sosyal ağlarda buluşturan girişim

Doğuş Yayın Grubu‘nun yeni internet projelerinden biriyle daha sizleri tanıştıralım. SosyoTV.com ile televizyon izleme alışkanlığıyla sosyal ağları birleştiren yeni nesil bir girişim.

Sosyotv projesinin temellerini 2012 yılı’nın 2.çeyreği ile atmaya başlayan Doğuş Yayın Grubu, değişik bir projeye adım atmak için Uydu Dijital İnternet Teknolojileri adı altında bir şirket kurarak işe başlamıştır. Bu şirket çatısı altında çalışan ekip de 2013 Ocak ayında Sosyo TV’nin test açılışını yapmış.

SosyoTV.com Televizyon izleyicilerini sosyal ağlarda buluşturan girişim
SosyoTV.com Televizyon izleyicilerini sosyal ağlarda buluşturan girişim

Gelelim SosyoTV ile neler yapabiliriz. SosyoTV’i temelinde izlediğiniz televizyon programlarına check-inyapma özelliği ile ön plana çıkıyor. Sosyo.tv adresinden de ulaşabileceğiniz girişim hem programlar hakkındaki yorumları hem de kanalların yayın akışını takip etmenizi sağlıyor.

sosytv-webduzzi

İnternetin bizlere sunduğu sosyal deneyimler Twitter ile daha açık ve etkili bir hale gelmeye başladığı ve ülkemizdeki Twitter kullanıcılarının gerçekten TV yayınlarına dair ciddi bir paylaşım yaptığı malum.

Mobil uygulamalar hazır

Dolayısıyla Twitter, SosyoTV.com ekibinin ilgisini çekiyor ve Sosyo TV, Android ve iPhone uygulamalarıyla işin mobil tarafını da baştan sıkı tutuyor.
Bildiğimiz ve öğrendiğimiz kadarıyla henüz ciddi bir tanıtım yapılmadı ama yakında Doğuş Grubu gücü k ile endini gösterecek. Tablet uygulamaları da yakında yayına alınacak.

Bildiğiniz gibi Getglue‘nun öncülük ettiği bu model ülkemizde Tivilog tarafından uygulanıyor ve bu alanda oyuncuların artması kullanıcıların bu deneyime alışmaya başlayacağının gösteriyor.Hep birlikte bu Pazar’da nasıl payının  değişeceğini ilerleyen aylarda göreceğiz.

Daha Fazlası


1 127

SosyoTV.com Nedir Daha iyi Tanıyalım tanıtım videosunda


Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri