Apple ürünlerini kullananlara kötü bir haberimiz var

Apple cihazlarını kullananlara kötü haberler artmaya  başladı. Özellikle son zamanlarda bu haberler yoğun olarak teknoloji gündemini meşgul etmeye başladı. Korsanlar bu zamana kadar Apple ile çok az ilgilenirken bu sefer Apple’a yüklenmeye başladılar.

Apple ürünlerini kullananlara kötü bir haberimiz var
Apple ürünlerini kullananlara kötü bir haberimiz var
Daha Fazlası


1 158

Apple bu zamana kadar büyük kitlelere neyazıkki hitap etmede başarısız kaldı. Çünkü kullanıcılarına fırsatlar sunamadı. bir örnek verirsek’te en basiti  fiyatlarıdır. Şuna dikkat ettiyseniz en pahalı cihazlar Apple cihazlarıdır. Yıllar önce çıkan 3GS, İPhone  bile ülkemizde 800 TL gibidir fiyatları. Bu nedenle’de kullanılmıyor. Bir de şu örneği vermek istiyorum. Apple cihazları genelde bluetooth ile başka bir telefona bağlanamıyor. Sadece İPhone ,Apple cihazları arasında bağlantı kurulabiliyor. Çok saçma bir özellik. Biraz yüksekten uçuyorlar.

Bu nedenle kullanan [highlight]Android [/highlight]kadar yoktur. Bu kadar az kullanıldığı için’de Apple’da güvenlik açıkları yok gibiydi. Daha doğrusu aslında vardı, ama bulunamıyordu. Çünkü uğraşan kimse  yoktu. Bu nedenden dolayı [highlight]Apple güvenlik açısından[/highlight] en iyisi olarak tanınıyordu.Galiba artık o anılar mazide  kaldı. Çünkü artık korsanlar  Apple cihazlarını hedef almaya başladı.  bu nedenle Apple cihazlarında neredeyse Android kadar tehlike’li olmaya  başladı. Son zamanlarda da paylaştığımız İPhone güvenlik açıkları yazımıza bir göz atmışsınızdır . Artık yavaşça  Apple’ın güvenliğinin de söndüğünün resmi işte bu haberlerdir.

Şu an İPhone’u tehdit eden 210 kritik güvenlik sorunları  var. Windows Phone cihazlar Android cihazlar 24,  15, BlackBerry cihazlarsa 11 kritik güvenlik açığı barındırıyor. İOS da artık Android’e yaklaşıyor. Şunuda söylebiliriz. Android’de tehlike geçen zamanlar’da  daha fazlayken bu yıl yavaş yavaş azalmaya başlamıştır. İşin gidişat’ı belki Apple’ı bazı konularda insafa getirebilir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri