113. New York Otomobil Fuarı Açıldı

ABD’nin New York kentinde düzenlenen 113’cü. New York Otomobil Fuarı’nı  basın mensuplarına açtı. 29 Mart-ile  7 Nisan tarihleri arasında ziyaretçilere açılacak fuar süresince yaklaşık 7 bin basın mensubu’nun görev yapması bekleniyor.

Dünyanın genelinde en prestijli fuarlarından biri olan New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda, bu yıl da ‘çevreci’ ve ‘akıllı’ otomobiller öne çıktı.New York Fuar’ında, hem ekonomik hem de, hem de servet değerindeki otomobiller ve arazi araçları sergilendi.

Otomobil üreticisi şirketlerin, en son modellerinde akaryakıt yerine yüzde 100 elektrik kullanan araçlara ağırlık verdikleri gözlenirken, sürücü hatasına karşın kazaları önlemeye yönelik üretilmiş sistemlerle donatılı ‘akıllı otomobiller’ dikkat çekti.

Daha Fazlası


1 127

Otomobil sektörün’de önde gelen üreticilerinin yer aldığı fuarda, fiyatı yarım milyon doları bulan araçlar da sergilendi.

Rolls Royce’un ‘Phantom 2′ modeli New York Otomobil Fuarı’nda yarım milyon dolar, Ghost modeli de 286 bin dolar temel fiyatla satışa sunuldu.Fuarda Bentley’in Mulsanne modeli 296 bin dolarlık fiyatı ile fuarın en pahalı araçları arasında yer aldı.

Gazetelerin tanıtım olarak özel ekler yayınladığı New York Times, New York Post ve Daily News gibi fuarda yalnızca elektrikle yada akaryakıtla çalışması özellikleriyle çok seçenekli, çevre dostu yeni konsept araçlar’ yoğun ilgi gördü.

Ön Plana Özellikle çıkan günde 100 kilometre ya da daha az yolculuk yapan kişilere yönelik elektrikli araçlar, herhangi bir elektrik kaynağına takılabilen fişle şarj edilebilmesi, çevre kirliliğine karşı mücadele eden sürücülerin beğenisini kazandı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri