Twitter Windows 8 uygulamasın’da Türkçe dil desteğiyle yayında

Daha Fazlası


1 13

Twitter Windows 8 uygulamasın’da Türkçe dil desteğiyle yayında

 

Microsoft işletim sistemi Windows 8,popüler uygulamarıyla zenginleşmeye devam ediyor.Bu zamana kadar Kasım ayı 2012 tarihinde 20 bin uygulamayı geçen Windows Mağazası’nda artık Twitter’ın resmi uygulaması da var.
Twitter şirket bloğun’dan yapılan resmi açıklama ve özel tanıtım sayfasıyla duyurduğu yenilik, Windows 8 kullanıcıları için artık daha iyi bir Twitter deneyimi sunuyor.
Windows 8’in özel etkileşim hareketlerine yanıt veren uygulama Twitter’da içerik izlemesini ve aramasını da kolaylaştırıyor.

Windows 8 tabanlı cihazınızdaki diğer uygulamaların Twitter bağlantısı’na kapı açıyor. Bir yandan bildirim özelliği ile kullanıcıların Twitter ile gerçek zamanlı etkileşim kurmasını sağlıyor.
Tamamen Windows 8’e özel hazırlanan ve 22 dil destekleyen Twitter Windows 8 uygulamasında Türkçe seçeneği de yer alıyor.

Twitter-uygulamasi-windows-magazasi

Windows 8’in kendine özgü uygulamalarıyla büyümesi, HTML5 mi platform tabanlı mobil uygulamalar mı” tartışmasına yeni bir boyut getirdiğini söyleyebiliriz. Şimdilik Görünen Microsoft da platform tabanlı uygulamalar tarafında yer alarak HTML5 ile tarayıcı tabanlı bir rekabete girmek istemiyor.

Şöyle bir geçmişe dönüp hatırlamak gerekirse Microsoft son çeyrekte 60 milyon adet Windows 8 satmıştı.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri