W3C Web Erişilebilirlik Girişimi

Web temelde bütün insanlar için çalışmak üzere tasarlanmıştır, ne olursa olsun, donanım, yazılım, dil, kültür, yer, fiziksel ya da zihinsel yetenek. Web bu hedefe ulaşması zaman, çok çeşitli işitme, hareket, görme ve bilişsel yeteneği ile insanlar için erişilebilir.

Böylece Web engelleri kaldırır, çünkü sakatlık etkisini radikal Web üzerinde değiştirildiğinde birçok kişi fiziksel dünyada karşı karşıya olduğu iletişim ve etkileşim. Ancak, web siteleri, web teknolojileri, veya web araçlarını kötü tasarlanmış, onlar Web kullanarak insanları dışlamak engeller oluşturabilir.

Misyonu Web Erişilebilirlik Girişimi (WAI) engelliler Web üzerinde eşit katılım sağlayarak, erişilebilir olması için tam potansiyeline Web öncülük etmektir.

Için aşağıya bakın:

Neden: Web Erişilebilirlik için Kılıf

Bu Web çeşitli yeteneklere sahip insanların eşit erişim ve eşit fırsat sağlamak amacıyla erişilebilir olması esastır. Nitekim, Engellilerin Haklarına İlişkin BM Sözleşmesi gibi, bilgi ve Web dahil olmak üzere iletişim teknolojileri erişimi tanıdığı temel bir insan hakkıdır .

Engellilere sosyal içerme destekler engelli gibi olan kişiler için diğerleri gibi, yaşlı insanlar , kırsal alanlarda yaşayan insanların ve gelişmekte olan ülkelerdeki insanlar.

Erişilebilirlik için güçlü bir iş durumu da vardır. gibi diğer iyi uygulamalar ile Erişilebilirlik çakışıyor mobil web tasarım , cihaz bağımsızlığı, multi-modal etkileşimi, kullanılabilirlik, eski kullanıcılar için tasarım ve arama motoru optimizasyonu (SEO) . Vaka çalışmaları erişilebilir web siteleri diğer yararları arasında, daha iyi arama sonuçları, düşük bakım maliyetleri ve artan seyirci ulaşmak olduğunu. Göstermektedir Kişisel Organizasyon için bir Web Erişilebilirlik Business Case Gelişmekte detayları web erişilebilirlik, sosyal, teknik, mali ve hukuki yarar.

Ne: Web Erişilebilirlik örnekleri

Düzgün tasarlanmış web siteleri ve web araçları edilebilir engelliler tarafından kullanılan . Ancak, şu anda birçok site ve araçları zor veya imkansız bazı insanlar bunları kullanmak için yapmak erişilebilirlik engelleri ile geliştirilmiştir. Aşağıda sadece birkaç örnektir.

Görüntüler için Alternatif Metin

logo görüntüsü; HTML biçimlendirme img alt='Web Erişilebilirlik Girişimi logosu'

Alt metin klasik bir örneğidir. Görüntüleri içermelidir eşdeğer alternatif metin biçimlendirme / kodu.

Alt metni görüntüler için sağlanan değilse, görüntü bilgileri görmek ve görsel görüntü için alt metin içeren bir sayfada sesli bilgi, okuyan bir ekran okuyucu kullanamayan kişiler için, örneğin, erişilemez.

Eşdeğer alt metin sağlandığında, bilgi kör insanların yanı sıra, düşük bant genişliği ücretleri için kendi cep telefonu görüntüleri kapalı insanlara herkes için kullanılabilir, görüntüleri kapalı düşük bant genişliğine sahip bir kırsal alanda insanların indirme, ve diğerleri hızlandırmak. Aynı zamanda, arama motorları gibi görüntü göremiyorum teknolojiler mevcut bulunuyor.

Klavye Giriş

Fare üzerinde çarpı

Bazı insanlar sınırlı ince motor kontrolü ile birçok eski kullanıcılar dahil olmak üzere, bir fare kullanamazsınız. Bir internet sitesinde fare dayanmaz; sağladığı bir klavye ile tüm işlevleri . Sonra engelli kişilerin kullanabileceği yardımcı teknolojiler gibi konuşma girişi gibi klavye taklit.

Daha Fazlası


1 22

Podcast, transkriptleri

Örneğin transkript

Resimleri göremiyorum insanlar için kullanılabilir olmadığı gibi, ses dosyaları duyamıyorum insanlar için geçerli değildir. Bir metin transkript sağlanması sağır veya işitme güçlüğü olan, yanı sıra motor ve duyamıyorum diğer teknolojileri aramak için insanlar için ses bilgi erişilebilir hale getirir.

Bu podcast ve ses dosyaları için transkript sağlamak için kolay ve web geliştiricileri için nispeten ucuz. Da vardır transkripsiyon hizmetleri HTML formatında metin transkriptleri oluştur.

Nasıl: Sitenizi ve Web Araçları Erişilebilir Yap

Erişilebilirlik temellerini çoğu transkript sağlayarak daha kolay ve daha ucuzdur. Ancak, uygun teknikleri kötü bazı web araçları, eğitim ve gelişme süreçlerinin içerisine entegre edilmiştir.Engellilere yönelik yeni iseniz, biraz zaman ve ortak sorunları ve çözümleri öğrenmek için çaba gerektirir. Bir başlangıç ​​yeri olan Web Erişilebilirlik giriş .

Bazı erişilebilirlik engellerini önlemek için daha karmaşık ve çözümler daha geliştirme zaman ve çaba alabilir. W3C WAI gibi, yardımcı olmak için kapsamlı bilgi sağlar Web İçeriği Erişilebilirlik Kılavuzu 2.0 anlamak ve uygulamak için bir rehber: WCAG 2.0 anlama .

Kullanılması destek erişilebilirlik olduğunu yazma araçları web geliştiricileri için daha kolay hale getirir. Tarayıcılar, erişilebilirlik bir rol oynamaktadır. Web Erişilebilirlik Uçucu Bileşenleri web geliştirme ve etkileşimin farklı bileşenler arasındaki ilişkileri açıklar.

Erişilebilirlik yüksek kaliteli web siteleri ve web araçları oluşturmak ve kendi ürün ve hizmetlerini kullanarak insanları dışlamayın isteyen geliştiriciler ve kuruluşlar için esastır.W3C Web Erişilebilirlik Girişimi (WAI)

W3C Web Erişilebilirlik Girişimi (WAI) , sanayi, özürlü örgütleri, hükümet, ve dünyanın dört bir yanından gelen araştırma laboratuarları insanları bir araya getiren kılavuzların geliştirilmesine ve kaynakların , işitsel, bilişsel, fiziksel, nörolojik dahil engelli kişilerin Web erişilebilir hale getirmek için konuşma ve görme engelli.

Web erişilebilirlik WAI kapsama ‘içeren web içeriği ‘(web siteleri ve web uygulamaları), yazma araçları (örneğin içerik yönetim sistemleri (CMS) ve blog yazılımı gibi), tarayıcılar ve diğer ‘ kullanıcı arayüzleri ‘ve W3C teknik özellikler de dahil olmak üzere, WAI-ARIA erişilebilir zengin Internet uygulamaları için.

Biz bireyler ve kuruluşlar davet WAI katılmak , uygulamaya teşvik etmek gönüllülük yoluyla ve inceleme kuralları; katkıda WAI Interest Group ve katılan Çalışma Grupları .

Daha fazla bilgi edinin

WAI dahil, farklı web erişilebilirlik standartlarına yönleri, eğitim, uygulama ve politika üzerindeki kaynakların geniş bir yelpazede sunar:

Özellikler Mevcut Durumu

Ilgili özellikleri mevcut durumu hakkında daha fazla bilgi:

Bu W3C Gruplar ilgili özellikler üzerinde çalışıyoruz:

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri