Web ve Tv

Web ve Tv

TV olgun ama hızla değişen pazar. IP tabanlı cihazlar ile birlikte, bağlantılı TV’ler hızla ve geleneksel TV yayınları az ilerliyor hızla kullanıcıların en azından kısmen Web teknolojilerine dayalı olan zengin uygulamalar ile etkileşim ve daha yoğun bir deneyime doğru gelişmektedir. HTML, CSS, ve SVG gibi düzenli Web teknolojileri entegre cihazlar dağıtım güçlü büyüme çeşitli cihaz API ile birleştiğinde vardır.

Web ve Tv
Web ve Tv
Daha Fazlası


1 22

Web ve Televizyon nedir?

Web ve Tv Nerede Web ve birbirinden TV ile  birlikte çalışabilir bir platform oluşturmak için gelecek için büyük bir potansiyel var. Örneğin, TV HTTP adaptif akış mekanizmalarının tanıtılması yoluyla örneğin Web’de video teslimat, yararlanacak video teslimat için hizmet gereksinimlerinin kalitesi ile geliyor. Benzer şekilde, yaygın gibi TV’de bulunan Web tarayıcısına ek işlevler maruz hile modu replay (hızlı geri sarma, hızlı ileri) veya kanal kontrolü Televizyon setleri içinde Web tarayıcılarının entegrasyonu kolaylaştıracaktır.

Bir ev aygıtı olarak merkezi konumu sayesinde, TV birçok insan için önemli ekran ikinci ekran senaryoları ikinci bir cihaz (dizüstü bilgisayar, cep telefonu) TV olduğunu gösterisi ile kullanıcı etkileşimi açısından olasılıkları büyütmek için ayarlanmış etkileşime sayede, Kullanıcı saatler. Bu oyun, alışveriş, veya senkronize tarama senaryolar içerir.

2011 yılında W3C Planlar nelerdir?

Web ve televizyon ile ilgili 2011 yılında W3C planları:

  • Ocak: Bir Web ve TV İlgi Grubu başlatın. Web ve TV İlgi Grubu Web ve TV teknik tartışmalar, eleştiri mevcut çalışma yanı sıra Web ve TV hizmetleri ile ilgili hizmetler arasındaki ilişki için bir forum sağlamak ve Web ile iyi çalışacaktır emin olmak için gereksinimler ve olası çözümleri belirlemek istiyorsunuz TV.
  • Şubat: Web ve TV Workshop Berlin, 8-9 Şubat 2011. Ayrıca bakınız ilk Web ve TV Atölye Eylül 2010 (düzenlenen Tokyo atölye özeti ).
  • Daha sonra 2011 yılında: İlgi Grubu sonuçlara bağlı olarak, standardizasyon çalışmaları başlamak için bir Çalışma Grubu öneriyorum.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri