Web Tasarım ve uygulamaları

Web Tasarım ve uygulamaları

Web Tasarım ve uygulamaları
Web Tasarım ve uygulamaları

Web Tasarım ve UygulamalarıHTML, CSS, SVG, cihaz API ve Web Uygulamaları için diğer teknolojileri (“webapps”) da dahil olmak üzere Web sayfaları, bina ve Rendering için standartları içerir. Bu bölümde ayrıca, engelli (WCAG) olan kişiler için erişilebilir sayfalar yapmak için bunları uluslararası hale getirme ve bunları mobil cihazlar üzerinde çalışmak nasıl yapacağınız hakkında bilgi içerir.

Web Tasarım ve uygulamaları

HTML ve CSS 

Yapısı için HTML (html ve xhtml), Webfonts dahil stil ve düzeni için CSS: HTML ve CSS Web sayfaları oluşturmak için temel teknolojiler vardır. Iyi bir Web sayfası tasarımı gibi yararlı araçlar için kaynaklar bulun.

JavaScript Web API’leri 

Istemci tarafında Web uygulama geliştirme için standart API’leri Geolocation, XMLHttpRequest ve mobil aletler için olanları içerir. Belge modelleri (“DOM”) ve bu XBL gibi teknolojiler için W3C standartlarına içerik sağlayıcılar komut dosyası aracılığıyla etkileşimli belgeler oluşturmanıza olanak sağlar.

Grafik 

W3C yaygın bir şekilde PNG raster biçimi, SVG vektör biçimi ve Canvas API ev sahipliği yapmaktadır. WebCGM Otomotiv endüstrisi, havacılık alanlarında kullanılabilir örneğin daha özel bir biçimi vardır.

Daha Fazlası


1 22

Ses ve Görüntü 

Yazma ses ve video sunumları etkinleştirmek W3C biçimlerine bazı HTML, SVG, ve SMIL (senkronizasyon için) içerir. W3C ayrıca altyazı ve diğer uygulamalar için bir zamanlanmış metin formatı üzerinde çalışıyor.

Erişilebilirlik 

W3C Web Erişilebilirlik Girişimi (WAI) yazarlar engelli kişiler için erişilebilir içerik oluşturmanıza yardımcı olması için Web İçeriği Erişilebilirlik Kuralları (WCAG) yayınladı.WAI-ARIA yazarlar widget’lar ve davranışları hakkında ek semantik sunarak erişilebilir Web Uygulamaları oluşturmak için daha fazla araç sunar.

Uluslararasılaşma 

W3C kültürler ve diller arasında çalışır teknoloji tasarım için bir misyonu vardır. HTML ve XML gibi W3C standartları Örneğin, Unicode üzerine inşa edilmiştir.Buna ek olarak, W3C dil iki yönlü (bidi) metin etiketleri, ve daha ilgili yazarlar için rehber yayınladı.

Mobil Web 

W3C herhangi bir cihaz üzerinde mevcuttur “Bir Web” teşvik etmektedir. W3C Mobil Web Best Practices yazarları cihazları, bağlamlar ve yerleri geniş bir yelpazede üzerinde makul bir deneyim sağlar içerik oluşturmak için nasıl anlamanıza yardımcı olur.Gizlilik 

Web her türlü iletişim ve işlemler için güçlü bir araçtır. Bu teknoloji tasarımının bir parçası olarak Web gizlilik ve güvenlik sonuçlarını dikkate almak önemlidir. Izleme ve Web Uygulaması güvenliği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Web üzerinde Matematik Matematik ve formül iş raporları, eğitim materyalleri ve bilimsel araştırma için Web’de kullanılır. W3C’nin MathML HTML içeriği diğer türleri için bu işlevselliği sağlamıştır gibi, matematik hizmet sağlayan alınan ve World Wide Web üzerinde işlenir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri