Apple iphone artık ismini kaybetti

Daha Fazlası


1 158

Apple iphone artık ismini kaybetti

Acaba apple’de neler oluyor yavaş yavaş popülerliğini kaybeden apple bir ülkede artık iphone adı altında satış yapamıcak.

Apple iphone artık ismini kaybetti
Apple iphone artık ismini kaybetti

Halbuki Apple bu zamana kadar bir çok davada başarı oldu.Tabikide her davayı’da kazanamadı.Apple kazanamadığı bir dava’da resmen şoke oldu bir ülkede bu ülke ismi’de Brezilya.Apple artık meşhur iphone ismini brezilya’da satamıcak.Globo.com‘dan gelen bir habere göre Brezilya sınırlar’ı içinde hiç bir şekilde İphone adı altında cihaz satamıcak.

Peki neden artık apple brezilya sınırlaır içinde artık iphone markasını satamıcak ? Bir araştırma yaptık ve araştırma sonucunda iphone markası  2000 yılında bu yana Gradiente adı altında bir şirkete ait. Bu şirket 2000 yılında iphone ismini kendin’e bağlamış.Ama nasıl olmuşsa iphone markası apple şirketine verilmiş.

İPhone ismini taşıyan Gradiente’in ürünü Android 2.3.4 işletim sistemini kullanmaktaydı. Dava çok yakın bir zamanda sonuçlandı ve artık Apple  Brezilya’da İOS işletim sistemli  olan İPhone telefonu satamayacak. Merakla beklenen şimdi  Apple hangi marka ismi ile İPhone’u ülkeye sokabilecek?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri