İnternet Büyüyor Peki Bunun Sonu Ne Olacak?

Tüm akıllı cihazlar ve bilgisayarların toplamı şuan insan sayısının nerdeyse 3-4 katına yaklaştı. Bu böyle olunca ip sayıları ve dağıtım cihazlarıda yetmemeye başladı. Geçen yıl Ağustos aylarında Ipv6 denemesi yapan şirketler bunu başarılı buldular. Ipv6 ya tam olarak geçilemediğinden Amerikanın şuan ip dağıtımında yüksek seviyede alarmda olduğu gerçeği ortaya çıkar.

Peki Bunun Sonu Ne Olacak?

En sonunda ipv4 adresleri bitecek ve i verilmemeye başlayacak. Ip alamayan cihazlar ise internete erişim sağlayamayacaklar. Ip adresleri karaborsaya düşecek. Sonucunda ise rekabet ortaya çıkacak ve internet işin içinden çıkılmaz bir hale gelecek. Bu durum ipv6 teknolojisi ortaya atılmadan önceydi. Şimdi ise ipv6 ile bu cihaz artışı devam ederse tahminen sınırsız denilebilecek sayıda ip adresi üretilebilir.  Kent trilyonlarin katları üzerinde ip adresi demek. yani 2^128 ip adresi demektir.

Daha Fazlası


1 85

Tabiki sadece ip adreslerinin artmasıda yetmiyor aynı zamanda Ülkeler arası fiber bağlantılarında artması önemli. Aynı zamanda maliyetli. Düşünsenize denizlerin altından diğer ülke ile bağlantı kuruyorsunuz.

İnternet Büyüyor Peki Bunun Sonu Ne Olacak?
İnternet Büyüyor Peki Bunun Sonu Ne Olacak?

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri