Hepsiburada.com Nasıl AlışVeriş Yapılır

Teknolojinin yoğun bir şekilde gelişmesi ile artık bizler hemen hemen tüm işlerimizi internet dünyası üzerinden yürütebiliyoruz.Bankacılık işlemleri,telefon işlemleri,mailler,ansiklopediler ve alışverişler.
Bir çok kişi evinden çıkmadan ihtiyaçlarının kapısına kadar gelmesini sağlıyor.Önceleri ben online alışverişe güvenmezdim. Görmeden ürünü niye alıyım ki? derdim.Açıkçası gözümü korkuturdu diyebilirim.Duyuyorum ki internetten sipariş vermek için çekinen kişiler var.Bence haklılar.Verdikleri ücret boşa mı gider,ücretimi alamam mı , yok param kaldı ,yok ürün gelmedi gibi sorunlarla karşılaşırmıyım diyenler var.Güvenilir sitelerden alışveriş yaptığınız sürece korkmayın.Biraz cesaret.
Uzatmadan en kısa yoldan Hepsiburada sitesinden nasıl güvenle alışveriş yapacağınızı anlatacağım.

1.Adım:Öncelikle www.hepsiburada.com sitesine giriş yapıyorsunuz.Üye olmak için Yeni Üye kısmına girerek üye olabilirsiniz.Eğer daha önceden üyeliğiniz varsa “Üye Girişine” tıklayınız.

Hepsiburada.com Nasıl AlışVeriş Yapılır
Hepsiburada.com Nasıl AlışVeriş Yapılır
2.Adım:Yeni üye girişine tıklayanlar  formu dolduruyorlar. Yazdıkları mail adresine gelen maili email adreslerine girerek onaylıyorlar.
 
3.Adım:E-mail den hesabımızı onayladıkdan sonra tekrar siteye gelerek üye girişimizi yapıyoruz.Onayladıkdan sonra kendisi giriş yapmış olacak.Giriş yapmamış ise siz “Üye Girişine” tıklayarak giriş yapınız.
4.Adım: Giriş yaptığınızda aşağıdaki gibi görünecektir.
5.Adım: Hepsi buradanın sayfa yapısına kısaca göz atalım
 
6.Adım: Şimdi almak istediğimiz ürüne tıklayıp sepete ekleyelim
7.Adım: Sepetinizdeki almak istediğiniz ürünler listesi çıkacak ve “Sepete Git” diyoruz.
8.Adım: Karşımıza çıkan listede sepetimizdeki daha öncedende almak istediklerimizle birlikte listelendir buradan tekrar “devam” diyoruz.
9.Adım: Karşımıza adres bölümü gelecek bu kısımda adresimizi ekliyoruz.Eklediğimiz adresleri kontrol edip “Devam Et” diyoruz.
Daha Fazlası


1 17
10.Adım: Kargo bölümünde istediğiniz kargo firmasını seçtikden sonra devam et deyiniz.Kargo seçerken lütfen bolgenizdeki en yakın firmayı seçmeniz daha iyi olacaktır.
11.Adım: Ödeme Seçenekleri kısmındaki bilgilerinizi doldurunuz ve Devam ediniz.
12.Adım: Sipariş onayı kısmında siparişi onaylıyorum diyerek Siparişinizi güvenle onaylamış oluyorsunuz.
13.Adım: Benim Sayfam>Siparişlerim kısmından sipariş durumunuzu kontrol edebilirsiniz.
*Mail ve Mesajlarım kısmına sözleşmeniz gönderilecektir.
        *Siparişiniz Kargoya verildi ibaresini aldığınızda mesajlarım kısmına ve mail adresinize Hangi kargoya verildiyse onunla ilgili bilgiler (Kargo no vs) gönderilecektir.Geri kalan kısmını kargo şirketinin sayfasından takip edeceksiniz.O sitede Kargo numaranızı girdiğinizde ürününüz şuan nerede olduğu anlık olarak görebilirsiniz.(Şuan İstanbuldan araca yüklendi,Ankara şubesine getirildi,Yenimahalle şubesinde,Araca yüklendi dağıtımda vs).
Sorun olduğu taktirde;
http://www.hepsiburada.com/musteri.aspx?sid=1
http://www.sikayetvar.com
Adreslerinize şikayetlerinizi yazınız.Her nekadar online alışveriş olsada hakkınızı sonuna kadar arayınız.
Not:Oluşabilecek her türlü sorundan bu makaleyi hazırlayan ve/veya site sahipleri hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz.Ayrıca bu yazıdaki içerikler izinsiz kopyalanamaz.Telif Hakları mevcuttur.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri