Ebay ‘dan Türkiyeye Sipariş Etme ve Bilinmesi Gerekenler

Öncelikle bilinmesi gekeren ve çok sorulan sorular var onları başlıklar altında inceleyelim. Aklımızdaki önemli sorular gitsin.

1) Ebay’dan Türkiyeye gönderimler ulaşıyor mu?
Evet kesinlikle Türkiye ye gönderimler ulaşıyor. Daha bu ay deneme amaçlı  0.90$ lık 1.50tl sipariş verdim ve 15 gün içerisinde elime ulaştı. Üstelik ücretsiz kargo ile free shipping. Yani 1tl lik ürün bile ulaşıyor.

2) En fazla kaç dolarlık ürün getirtebilirim?
En fazla getirebileceğiniz miktar 100$ dır. 100$ üzeri gümrüğe takılır. Yani ürün fiyatı+kargo parası=100$ dan aşağı olmak zorundadır.

3) Hangi kargo türünü seçmeliyim?
Genelde Economy Int’l Shipping ile sipariş vermenizi öneririm. Diğerlerinde gümrükte kontrol sıkı oluyor. Eğer gümrükte takılırsa özel taşıma firmaları depo masrafı vs istiyor. Gümrükte daha çok miktar ödersiniz. Economy nin tek farkı daha geç gelmesidir.

4) Türkiye ye gönderdiklerini nereden anlarım?
İlk olarak gönderilecek yer Shipping to:Worldwide yazıyor ve shipping bölümünde Turkey seçince alt kısma kargo fiyatını yazıyorsa (Free Shipping) de yazabilir. Zaten üye iseniz üye olurken Türkiye yi seçtiğinizden Türkiye ye gönderim yoksa kırmızıyla “Not avalible Turkey ” yazısı çıkacaktır. Ama komple emin olmak istiyorsanız ingilizce olarak satıcıya mesaj atınız.

Daha Fazlası


1 17

5)100$ üzeri alışveriş yapmak istiyorum. Nasıl getirtebiliriz?
Bu kısımda risk almış olduğunuzu belirteyim. İlla getirtmek istiyorsanız satıcı ile konuşup fiyatının düşük olarak faturaya yansıtmasını yada hediye olarak üzerine yazmasını isteyebilirsiniz. Eğer paket büyük ve dikkat çekici ise örneğin televizyon gibi (zaten fiyatı düşük gösteremezsiniz 100$ altı olmaz) ozaman gümrükte takılabilir. Ama saat vb eşyalar geçebilir. Riskli olduğunu unutmayınız.

Ebay ‘dan Türkiyeye Sipariş Etme ve Bilinmesi Gerekenler

Şimdi aklımızdaki sorular gidip karar verdiysek işlem yapmaya kısaca size izleyeceğiniz yolu söyleyeceğim.

1-İlk olarak bir paypal hesabı açın.
2-Paypal hesabınızı kredi kartınız ile ilişkilendirin (google da nasıl yapılacağı mevcut).
3-Paypala gerçek adresinizi verin.Sallamayın. Çünkü ürünler genelde paypal adresine geliyor paypaldan ödemelerde
4- Ebay a üye olun ve adresinizi vs sallamayın sakın.
5- Ebay menülerinden paypal hesabınızı senkronize edin. Ayarlara girdiğinizde zaten direk karşınıza çıkacaktır.
6- Artık Ebay a giriş yaparak ürün sipariş verebilirisiniz.

Yukarıdaki bahsettiğim adımların hepsi google da adım adım mevcut. Ben bu kısımda sadece yüzeysel olarak yol gösterdim. Sorunuz var ise yorum olarak atabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri