Anlık Saldırıları Harita Üzerinden Takip Edin..!

Anlık Saldırıları Harita Üzerinden Takip Edin..!

 

Artık günümüzde savaşların çoğu teknolojide sanal olarak yapılmakta. Eylemler, protestolar ve tabi ki saldırılar. Zaman ilerledikçe teknolojiler’de yenilikler arttıkça  artık bire bire savaşların yerini sanal savaşların alacağını gösterir oldu.Artık şunuda biliyoruzki Dünyada Anlık olarak bir sürü saldırı olduğunu söyleyebiliriz. Neredeyse 2 saniyede hatta 1 saniyede bir saldırı gerçekleşiyor. Zamanımızın Yeni trendi sanal saldırı.

 Peki u saldırıları takip etmek istermisiniz.Honeynet Project kapsamında bir güvenlik grubu anlık olarak saldırıları kontrol ediyor ve harita üzerinde anlık olarak gösteriyor. Saldırı yapılan bilgisayarın kordinatları ile birlikte, saldıran ülkeyi de gösteriyor. Bu haritayı izlemek gerçekten zevkli. Online saldırıların gerçekleştiğini şuan olduğunu biliyorsunuz.
Daha Fazlası


1 85
Kırmızı noktalar saldırı yapılan bilgisayarları ve sarılar ise saldırıları kayıt eden serverları görüyorsunuz.İnsan izlerken bile sanki saldırının içinde gibi bir hisse kapılıyor.Peki bu saldırıları izlemek nerde olduklarını bilmek istermisiniz.
Online olarak saldırıları izlemenin keyfini çıkarmak için HoneyMap sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri