Android’den Büyük Hata ve Kayıplar

 Büyük bir yükseliş sağlayan Android son zamanlarda en çok söz edilen terim olarak yerini aldı. Rakiplerine kafa tutacak düzeyde olan işletim sisteminin öyle bir hatası var ki onu diğerlerinden geriye itiyor.
Android işletim sistemi bir çok mobil üreticiler tarafından kullanılıyor. Bu da farklı donanım ve farklı Android yazılımları demek oluyor. Uygulama yazan geliştirici her türlü donanımı düşünmekte ve her sistem için ayrı ayrı geliştirme yapmak durumunda kalıyor. Oyun geliştiriciler ise bu duruma pek yanaşmak istemiyor. Zamanlarının değerli olduklarını düşünüyorlar.
Daha Fazlası


1 64
Android'den Büyük Hata ve Kayıplar
Android’den Büyük Hata ve Kayıplar
        Örnek olarak son zamanlarda Büyük mobile oyun geliştiricisi olan Mike Mobile Android için artık uygulama ve oyun geliştirmeyeceklerini açıkladı. Sebep olarak ise her telefon için ayrı ayrı güncelleme ile uğraştıklarını ve buda onlara zaman kaybettirdiğini dile getirdiler. Sonuç olarak bakılırsa gerçekten haklılar. IOS da ise işler bu şekilde yürümüyor. Tek donanıma tek uygulama geliştiriliyor ve tek sistem üzerinde uğraşmış oluyorsunuz.
        Android Ice Cream 4.0 ile tek bir arayüz yapmaya çalışıyor. Ama şimdiden görülen o ki Android yine bu yolu tutturamadı. Ama en kısa zamanda birliği sağlamaz ise büyük kayıplar olacaktır. Ortak işlemci ve ekran kullanımı şart gibi gözüküyor.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri