iPhone 5’i kullanmak için SIM kartınızın nano teknolojisine Sahip olması lazım

İphone’5  çıkışıyla birlikte büyük bir patlama’da yaptı ve nerdeyse yok satıyor.Fakat iphone’5 kullanabilmek içinde sim kartınızın nano teknolojisine sahip olmasıda gerekli O yüzden iphone’5 alırken buna dikkat edin eğer normal nano teknolojisine sahip olmayan bir sim kartınız varsa alacağınız iphone’5 telefonunuz elinizde kaldı demektir.Peki bu Nano teknolojisi nedir.?

Yeni iPhone nano sim kart ile çalışacak. Yani iPhone 4 ve 4S’lerdeki mikro sim karttan daha küçük. Bu sim kart ile ilgili bir araştırma yaptık ve ulaştığımız sonuçlar hiç iç açıcı değildi. Nano sim kartın ilk bakışta mikro sim kartın plastik kısmının tamamen kesilmiş hali olduğunu düşünsek de, aslında farklılıklar olduğunu gördük. Hem kalınlık olarak hem de metal kısmında bazi farklılıklar söz konusu. Kesin emin değiliz ama normal bir sim kartı ya da mikro sim kartı keserek nano sim karta dönüştürmek ne yazık ki pek mümkün gözükmüyor! iPhone 5′in resmi olarak Türkiye’de satışa sunulması iyimser bir tahminle Kasım belki hatta Aralıkı bulabilir. Yani bu zamana kadar ülkemizdeki operatörlerin nano sim kart üretiyor olmasını beklemek hayalcilikten öteye gitmez gibi gözüküyor!

Daha Fazlası


1 158

Bu nedenlerden dolayı yurt dışından iPhone 5 getirmek özellikle ilk çıktığı aylarda pek de mantıklı gözükmüyor

Eğer sevinciniz kursağınızda kalmasını istemiyorsanız iyi bir araştırma sonucunda yurt dışından getirtiniz iphone ‘5 telefonunuzu

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri