Gülümseyin Google ve Apple yukarıda

Gülümseyin Google ve Apple yukarıda

Apple ve google harita uygulamalarında genellikle uçakları kullanıyorlar.Binaların pencerlerinden tutun en ufuk detayları net olarak kaydediyor.

Daily Mail deki habere göre Google  görüntüleri alabilmek için uçakları kullandığını zaten kabul etti.Ama Apple cephesindede durumlar pek farklı değil.

Daha Fazlası


1 46

Google’ın 3 boyutlu haritalar üzerinde çalıştığı ve bu bağlamda Google Imagery servisini geçen hafta kullanıcılarına sunduğu biliniyor. Bunun dışında özel hayatı ihlal ettiği gerekçesiyle çeşitli ülkelerde davalık olan Google’ın uçakları kullanarak tepeden görüntü alması yine çok tartışılacağa benziyor.

En büyük yararlarından bir taneside CIA gibi  büyük istihbarat servislerinin terör örgütlerini tespit etmek için kullandığı teknolojiye benzer bir sistemi kendi uygulamaları için kullanan Apple’ın alacağı görüntüler o denli net ki, binaların cepheleri ve çatılarındaki detaylar bile çıplak gözle rahatlıkla görülebilecek.Peki bu nekadar iyi nekadar kötü bilinmez düşünsenize türkiyede askeri üstler yada gizli yerlerinde bu şekilde bulunabilceğini asla unutmamak lazım.

Apple’ın Londra’nın da içinde bulunduğu 20 şehirde bu sistemi kullandığı belirtilirken, İsveçli 3D haritalama şirketi C3 Technologies’i almasıyla birlikte Apple’ın faaliyetlerine başladığı düşünülüyor.

Apple, konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, Google cephesinden gelen açıklama şöyle 6 yıldır Google Earth aracılığı ile binaları üç boyutlu olarak resmediyoruz. Şimdi ise bu yazılımımıza metropollerden çekilen 3 boyutlu görüntülerin eklendiğini söyleyebiliriz.Webduzzi.com olarak google uygulamalarında sizlere en yeni en güncel haberleri vermeyi devam edicez.Yalnız kafamızdaki tek soru şu bu uygulama Türkiye dahil diğer ülkeleride ilerde tehdit olarak terör örgütlerine bir avantaj saglamazmı.Bunu ilerleyen zamanlarda hep birlikte görücez.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri