Sosyal Medya neden bukadar yaygın

Daha Fazlası


1 127

Sosyal medya, en saf haliyle insanların arkadaşlarıyla iletişim kurduğu, gün içinde yaşadıkları şeyleri yansıttıkları bir alan. İşin özüne baktığımızda ise aslında sosyal medya,ünlü markaların müşterilerinin nabzını yokladığı, çalışmalarına ve hizmetlerine ona göre yön verdikleri bir alan. Markaların temsilcileri ile kullanıcılarının bir araya getirildiği en iyi reklam yöntemi de diyebiliriz.

İlk olarak Facebook’la hayatımıza giren bu sosyal ağlar her geçen gün çoğalıyor. Ünlü ve halk tarafından sevilen kişilerin daha çok Twitter’ı tercih etmesi ise kullanıcıları hızla Twitter’e yönlendiriyor. Facebook’un kullanıcı sayısı daha fazla olmasına rağmen, aktif kullanıcılarının çokluğuyla Twitter, ürün tanıtımı konusunda Facebook’u geride bırakıyor.

Her kesimden kullanıcıya hitap eden bu sosyal ağlarda gençlerin sayısı daha fazlayken orta yaşlı ve yaşlı sayılabilecek kullanıcıların da her geçen gün arttığı görülüyor. Çocuklarının hayatındaki gelişmeleri neredeyse, sadece sosyal ağlardan takip eden aileler var. Hal böyle olunca orta yaşlıların da gençlere uyum sağlayabilmek için sosyal medyaya yöneldiğini düşünülebilir.

Sosyal Medya neden bukadar yaygın .Sosyal medyaya geçişin belki de yaygın nedeni dışlanmamak veya olaylara yabancı kalmamak. Eskiden bir olayı herkes konuştuğunda o olay büyük ihtimalle televizyonla ilgili olurdu ve herkesin o konu hakkında bir fikri olması kaçınılmazdı. Şimdi ise güncel olaylar sosyal medya üzerinden gelişiyor ve sosyal ağlarda hesabı bulunmayan insanlar neredeyse kendini toplumdan dışlanmış hissediyor. Kullanıcıların televizyon programlarına bile sosyal medyadan aktif olarak katılabildiği şu günlerde 7’den 70’e herkes sosyal ağlara ilgi duymaya başlıyor.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri