Sony’den İsveç’e acı bir binkişilik Veda

Daha Fazlası


1 127

Japonyada bir elektrik üretici firma Sony isveçte çalışan 650 kişi’yi  işten çıkartıcak. Bu şirketten yapılan açıklamada dünyada’da bilenen küressel ekonomik kriz yüzünden,şirketin küçülmeye gitmesi dikkate çekilerek.2014 yılını’n Mart ayına kadar 650 çalışanının işlerine son verileceğini duyurdu.

Japonyada’ki sony’nin 2400 kişiye istihdam sağladığı,Lund’daki merkezden yapılan açıklama,yeniden yapılanma kapsamında gerçekleşecek.

Bu şekilde işten çıkartılmalarda ilk aşama olarak 650 çalışanın etkileneceği ve daha sonralarında bu sayının 1000 lere çıkacağını belirtti.Şirketin daha öncede yaptığı açıklamada.Dünya genelinde çalışanların’ın yüzde 6‘sını uluşturan daha öncedende 10000 kişiyi işten çıkaracağını duyurmuştu.

Açıklamada ise isveçin elektronik alanında en fazla çalışanında bulunduğu,Lund kentinin bu karardan olumsuz etkileneceğin’i bildirirken,Sony’nin geçen sene ekim ayında aldığı bir kararla Lund ve Pekindek‘i bulunan firmalarını tokyaya taşımaya karar verdini bildirdi.

Bu açıklamada şirketin Lund’daki çalışanlarınıda en aza indirerek  cep telefonları için  bilgisayar programları üreticek bir araçtırma merkezinin kurulacağını  ve bu şekilde hizmet vereceği dikkati çekildi.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri