Cep telefonları artık sahibini tanıyacak

Daha Fazlası


1 182

Cep telefonları artık sahibini tanıyacak

Artık teknoloji’ler zaman içinde beraber kendilerini hep geliştirmeye hemde yeniliklere doğru adım adım ilerliyorlar.

ABI Teknoloji branşında bir inceleme firması ve bu firmanın  tutanağa nazaran,bu 2012 yılı parlak zeka cep telefonları’nın yüzde 25’inde yüz tanıma teknolojileri olucak,Bu rakam her geçen aylarda daha oldukça artıcak.Firmanın tutanağına nazaran son 5 yılda,parlak zeka cep telefonları ve tabletlerin,rakamları yılda inanılmaz bir halde 600 milyondan fazla artıyor.

Bu halde Mevzubahis teknoloji,hemen hemen resmi olarak Androidi’n Ice Cream Sandwich ve Jelly Bean  sürümlerinde bulunmakla beraber bu amaca yönelik yazılımları tatbik pazarlarından indirmekte olası.

Firmanın tutanağı önümüzde yıllarda hem daha oldukça işletim sistemlerin’de hemde bu cihazın bu teknoloji haiz olabilcei açıklandı bu raporda.

Yüz Tanıma Teknolojisi

Bu teknoloji 1960‘lı yılların’da Woody Bledsoe, Helen Chan Wolf ve Charles Bisson kişiler tarafınca geliştirildi.

Peki sıkıntılar varmı bir kaç sorun var nelerdir bunlar,fer tesiri yahut mimikler,bazı zamanlar bu hızla gelişen teknolojinin kullanılmasında sıkıntılar yaratsada,bu teknoloji hem düşük enerjisiy’le çalışabilen kameraların,kalitesinin yükselmesi,hemde kompleks algoritmay’ı işeleyebilicek kuvvetli  işlemciler yardımıyla bunlarla beraber mobil aleti teknolojilerinde’de yaygınlaşmaya başladı.

Ama araştırmamı’za nazaran halen bir oldukça eksikliği bulunan bu hızla gelişen teknolojinin gelişmesiyle beraber iyi tarafı çalışılmış olduğu vakit bir işe yaramıyacağı için cep telefon hırsızlıklarının’da artık sona ericeğini düşünülüyor.Webduzzi.com sizler için son olarak teknolojileri takip etmeye devam edicek bizlerden ayrılmayınız..!

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri