Sosyal Medya İle Seo Çalışması

Sosyal Medya İle Seo Çalışması

Web sitesi açtığınızda, alakalı kelimeleri arama motoruna yazınca doğal olarak ki sitenizin ilk sıralarda çıkmasını istersiniz. Bunun için en rahat ve güvence yol ise internet sitenizi toplumsal medyada tanıtmaktır. Günümüzde bu tür tanıtımlar için en yaygın kullanılan platformlar Twitter ve feysbuk. Bu toplumsal ağlarda İçeriğinizi birazcık tanıtarak sitenizin linkini yazdığınızda site trafiğinizin arttığını görmüş olacaksınız. Bu trafik yardımıyla arama motorlarında oldukça kısa bir zamanda üst sıralara çıkabilir ve sitenizi amacınıza müsait olarak kullanabilirsiniz. Bilhassa e-ticaret icra eden sitelerin tercih etmiş olduğu bu metot son dönemde her alanda kendini gösteriyor. Büyük minik tüm şirketler kendilerini toplumsal medya üstünden tanıtıp popülerlik kazanıyorlar. Öyleki ki günümüzde Sosyal Medya Danışmanlığı diye bir meslek var. Sosyal medya danışmanlığı icra eden şirketler sizi ve sitenizi toplumsal ağlarda tanıtmak ve popüler hale getirmek için uğraşıyorlar. Eskiden reklamcıların icra ettiği bu iş tamamen toplumsal medya uzmanlarının eline geçmiş durumda. Nedeni de günümüzde toplumsal medyanın, televizyondan daha iyi bir tanıtım aracı olarak görülmesi.

Daha Fazlası


1 20

Sosyal Medya İle Seo Çalışması

Diyelim ki toplumsal medya danışmanlarına para vermek yerine bu işi siz yapmak istiyorsunuz. Bunun için evvela sizden bağımsız ve bir tek sitenizi yahut firmanızı temsil eden birer feysbuk ve Twitter adresi almanız icap eder. Ilkin şahsi hesabınızdan başlayarak bu kurumsal hesabınızın tanıtımını yapmalısınız ki takipçileriniz artsın. Günümüzde her şeyin kısa yoldan bir çözümünün olduğu şeklinde takipçi artırmanın yolu da takipçi satın almaktan geçiyor. Şayet toplumsal medyada kendinizi güvenilen bir müessese olarak tanıtmak istiyorsanız sakın bu şekilde bir yönteme başvurmayın. Uzun vadede işinize yarayacak çözümler düşünün ve firmanızla alakalı olası olduğunca ilginç içerik paylaşmaya çalışın. Kişisel hesabınızdan da bu içeriklerin reklamını oluşturmaya geçinmek size fayda elde edecektir. İçeriğiniz ne kadar keyifli yahut ilginç olursa, uzun solukta popülariteniz o denli artar.

Sosyal medyanın enerjisini kullanmadan bir siteyi tanınır hale getirmek nerede ise imkânsızdır. Bunu göz önünde bulundurarak tanıtımınızı oluşturmaya başlarsanız ne olursa olsun içeriğinizle alakası olan insanların sizi takip etmesini sağlarsınız.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri