Seo Teknikleri İle Tasarım

Daha Fazlası


1 20

SEO TEKNİKLERİ İLE TASARIM  Nasıl Olur

Bildiğimiz şeklinde Google botları sitenizi denetim ederken her insanın görmüş olduğu ön seyretme benzer biçimde değil “kaynak kodları” haline getirerek sitenizi denetim eder ve bu duruma nazaran değerlendirilirsiniz. Sitenize örneksiz tasavvur yapmak da minimum örneksiz içerik yüklemek kadar ehemmiyet verilmesi ihtiyaç duyulan bir mevzudur. Pek fazlaca sitede hazır temalar kullanılıyor. Bu da sitenin örneksiz görünmesini negatif yönde etkiliyor. Az kullanılan veya başka sitelerde kullanılmayan temalarla daha fazlaca ziyaretçi çekmeniz olası. Sitenizin tasarımının örneksiz olması SEO emek harcamaları için en mühim noktalardan biridir.

SEO TEKNİKLERİ İLE TASARIM

Tasarım hikayesinde birkaç ipucu vermek gerekirse; yapmış olduğunuz tasarımlarda div class, hx class terimlerine “alt” etiketi eklemek sizin için daha iyi olacaktır. CSS kodlarınızın tek bir sayfada toplanması da tasarımınız için fazlaca daha yararlı olur.

XHTML, CSS kodu yazarken “div id” kodu yerine “div class” kodunu yazmak özgünleştirme açısından size fazlaca fayda elde edecektir. Sadece bu yöntemle bile W3 hatalarını en aza indirebilirsiniz. Hatta bu hatalardan tamamen kurtulmanız da olası. En güzel çözümlerden biri de div sınıfı isimlerinizi bizzat oluşturmaktır. Bu adları oluştururken bilhassa sitenizi en iyi tanıtan anahtar kelimeleri kullanmanız gerekmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri