OXFORD CİNAYETLERİ

OXFORD CİNAYETLERİ
OXFORD CİNAYETLERİ

OXFORD CİNAYETLERİ

Yüzüklerin Efendisi’nin yüzük taşıyıcısı Elijah Wood bu filmde Oxford Cinayetlerini araştırıyor. Matematik Profesörü Arthur Seldom’a hayran olan öğrencisi Martin, yeni başlayan cinayet serisini çözmek için profesöre yardımcı oluyor. Ortada ilginç bir tesadüf var ki, bütün bu cinayetler Martin’in şehre gelişiyle başlıyor. Başta profesöre yardım etmek için cinayetlerle ilgilenen Martin, herkesin aslında kendisinden şüphelendiğini fark edince bu cinayetler O’nun kişisel meselesi haline geliyor ve şüpheli olabilecek herkesi tek tek inceliyor.

Daha Fazlası


1 10

OXFORD CİNAYETLERİ

Cinayetlerin matematiksel simgeler hesap edilerek işleniyor olması da, katilin matematik konusunda uzman olduğunu kesinleştiriyor.

Martin’in matematik konusunda uzman olduğunu düşündüğü tek isim ise yıllardır hayranı olduğu Profesör Arthur Seldom…

Şüphelilerin çoğalmasıyla daha da karmaşık bir hal alan bu filmde, katili son dakikalara kadar tahmin etmek mümkün değil. Çünkü filmde, şüpheli olarak karşımıza çıkan herkesin bu cinayetleri işlemek için nedenleri var. Son anlara kadar sürükleyiciliğini hiç kaybetmeyen bu filmde, matematik ve felsefeyle ilgili de çok ilginç ayrıntılar var.

Tanıtımını okuyunca matematik formülleriyle dolu sıkıcı bir film gibi düşünebilirsiniz. Ama izlemeye başladığınız anda önyargılarınız tamamen silinecek.

Olayların ayrıntılı ve ağır ağır işlenmesi de katili merak ettiğiniz için biraz can sıkıcı olabilir. Bir an önce sonuca ulaşmak isteyeceğiniz bu filmde 5 dakika da bir aklınızdaki katil değişecek. Film izlemekle bulmaca çözmek arasında gidip gelirken çok şaşırtıcı bir sonla bütün tahminlerinizin yerle bir olmasına da hazır olun.

Olayları araştırırken Martin’i yanından ayırmayan ve bütün ayrıntıları Onunla paylaşan profesör, belki onun gerçekten yardımcı olabileceğini düşünüyor, belki de ondan sakladığı şeyleri öğrenmediğinden emin olmak istiyor. Film boyunca kafanızı kurcalayacak olan bu soruların cevabı da son sahnelerde ortaya çıkıyor.

OXFORD CİNAYETLERİ Video

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri