Apple’ın başı çok fena dertte!

Apple'ın başı çok fena dertte!
Apple’ın başı çok fena dertte!
Daha Fazlası


1 182

Apple’ın başı çok fena dertte!

Geçmişe baktığımızda bir zamanlar hacker’lar sadece yazılım ve donanım üreticilerine herzaman dert çıkarmak için.Virüsler ve zararlı kodlar geliştirirlerdi,ve artık bu devir kapandı.

Şimdiki zamanda yazılan tüm zararlı kodlar bir yerlere para kazandırmak yani ticarete dökülmüş durumda.Yalnız bu Hacker’lar arasında tabikide iyi  olduğunu iddia edenlerde yok yok değil.pod2g kod adlı bir Hacker’ın (IOS) sistemlerinde keşfettiği, büyük hemde çok tehlikeli bir açığın,(IOS) 6 ile piyasaya ses getirticek bir şekilde girmeye hazırlanan  Apple’ın yoluna taş koyucak gibi görünüyor.

Bulunan  bu açığın  IOS 6 beta olmak üzere hepsinde IOS sürümlerini etkiliyor. İşin en kötü tarafıda bu  açık sayesinde hacker’lar cep telefonu kullanıcılarına attıkları SMS mesajlarını farklı belirtilerden  bir örnek verirsek sizlere   ürpertici bir örnek olucak bu tabikide kullanıcının bankasından veya kredi kartı merkezinden gelmiş gibi gösterebiliyorlar ve kullanıcının bundan hiç haberi olmuyor. belirttiğimiz örneğe bakarsanız evet ürpertici bir durum akla geliyor sonuçta kullanıcılar bizler olucaz ve zarar görücek olanlarda bizler.

Apple’ın başı çok fena dertte! Fakat bu pod2g kodlu hacker’ın yaptığı açıklamasına  göre, SMS mesajları gönderildiğinde önce telefonun Protocol Description Unit (PDU) bölümünde işleniyorlar. PDU verilerine ulaşabilen hacker’lar SMS’in gönderildiği numarayı değiştirebiliyor vefarklıymış gibi başka bir numaradan , örneğin bir bankanın iletişim numarasından gelmiş gibi gösterebiliyorlar. bu kortucu örnekteki gibi Normalde diğer telefonlarda böyle bir şey yapıldığında orijinal numara kullanıcılar tarafından görünebiliyor, fakat bu seçenek üzgünümki iPhone kullanıcıları için geçerli değil.

Yalnızda Bu açık, sadece SMS mesajları için geçerli, Apple‘ın iMessage servisi bu açıktan etkilenmiyor. Apple henüz bu açık konusunda henüz herhangi bir açıklama yapmış değil.  Ama bizlerin duyumuna görede Dünyanın hemen hemen her tarafından  iPhone hacker’larının şu anda bu açığı kullanacak baya bir numara hazırladıklarınıda  tahmin etmek de hiç zor değil…Evet korkutucu bir şey olurdu sanırım bu şimdiy’se bizlere Apple bir açıklama yapacagı günü beklemek kalıyor..

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri