Gerçeğe Çağrı (Total Recall)

Gerçeğe Çağrı (Total Recall)

Gerçeğe Çağrı (Total Recall)
Gerçeğe Çağrı (Total Recall)
Daha Fazlası


1 10

Bilim kurgu hayranları için harika bir seçenek olan Gerçeğe Çağrı filmi, aslında 1990 yılında çekilen filmin ikinci versiyonu. İlk filme oranla aksiyon sahnelerinin azlığı konusunda eleştirilse de mekânlar ve çekim konusunda epey övgü alıyor. Mekânlar demişken hemen belirtelim ki ilk film Mars’ta geçiyorken filmin yeni versiyonu Dünya’da geçmektedir.

Gerçeğe Çağrı (Total Recall)

Kahramanımız Douglas Quaid (Colin Farrel), bir kolonide montaj işçiliği yapmaktadır. Hayatını sıkıcı bulan Douglas, kendisine yeni anılar implant ettirmek ister. Böylece sıkıcı hayatı hareketlenecek ve gördüğü saçma rüyalar belki de anlam kazanacaktır.

Kendisine yeni anılar implant ettirmek isteyen kahramanımız gittiği Recall şirketinde tuhaf olaylarla karşılaşır. Quaid’le de bu sırada tanışır. Quaid, aslında gizli ajandır, zamanla düşünceleri değişir ve ne için çalışıyor olduğu konusunda kafasında bazı soru işaretleri oluşur. Filmin devamında ise kendini bambaşka bir tarafta bulur.

10 Ağustos 2012’de vizyona giren film, Len Wiseman tarafından yönetildi. Colin Farrel, Kate Beckinsale, Jessica Biel’in başrollerini paylaştığı filmde, bilim kurgunun yanında çok az da olsa aksiyon sahneleri göze çarpıyor. Kanada’da çekilen film özellikle kullanılan mekânlarla dikkat çekiyor.

Gerçeğe Çağrı (Total Recall) FRAGMAN

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri