Apple, Microsoft’un 13 yıllık rekorunu yerle bir etti

Apple, Microsoft'un 13 yıllık rekorunu yerle bir etti
Apple, Microsoft’un 13 yıllık rekorunu yerle bir etti
Daha Fazlası


1 182

Apple, Microsoft’un 13 yıllık rekorunu yerle bir etti

Sonunda 10 yıldan beri kırılamayan bir rekor nihayet kırıldı.1999 yıllında Microsoft o yıllarda pazarın en parlak döneminde, 620,58 milyar dolar evet uçuk verici bir rakam o zamanlar bu rakam piyasa değerine ulaşmıştı.Pek çok internet ve teknoloji firması o dönemde Halka açılmış fakat büyük değerler kaybetmişlerdi.

Bugün Microsoftu’n piyasa değeri sadece 257 milyar dolara düşmüş durumda,ve bugün bir başka teknoloji şirketi ve Microsoftu’un bu zamana kadar en büyük rakiplerinden biri,Microsoftu‘n şimdiye kadar 1999 yılından itibaren hiç bir şirketin kıramadığı rekoru kırıldı.Associated Press’in Haber ajansın duyurdu’ğu habere göre,Apple’ın hisseleri bugün hisse başına değeri,665,15 doları gördü.

Bu Apple’ın şimdiye dek piyasa değerini 624,milyar dolara çıkartıyor.Teknik olarak Apple’ı Bu zamana kadar gelmiş geçmiş en büyük şirket haline getiriyor.Şunuda belirtmek isterizki (bildirilen değerlerde enflasyon hesaba katılmıyor).

2012 boyunca Apple’ın hisseleri,düşük bir düzeyde seyretmişti.Ama Eylük ortalarında  iPhone 5‘in muhtemelen 7 inçlik bir iPad’in çıkışını bekleyen yatırımcılar bir anda fiyatı yükseltti.

Şu anda Apple teknik açıdan bu zamana kadar insanlık tarihinin en büyük şirketi,ancak bazı analistler,bu değerin büyük bir bekleyişle daha çok artacağını bekliyorlar.38 analist arasından FactSec bir anket yaptı.Apple’ın ortalama hisse değerlerini’n 745,80 dolara ulaşacağını bu anket sonucunda vardı.

Webduzzi.com En son Teknoloji haberlerini sizlere sunmaya devam edicektir bizden ayrılmayın…

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri