BLOG YAZARLIĞI, BLOG YAZARAK PARA KAZANMAK

Daha Fazlası


1 127

Gün içinde ilginç bir olay yaşadınız veya ilginç olmasa da anlatmak istediğiniz bir şey var diyelim. Eskiden olsa gidip sizi dinleyecek birilerini bulmanız gerekebilirdi. Oysa şimdi tanıdığınız ve tanımadığınız bir sürü insanla istediğiniz konuyu paylaşmak için bir blog açmanız yeterli. Son birkaç senede epey ilerleyen blog yazarlığını, eski zamanların günlük tutma olayına benzetebiliriz. Tek farkı yazdıklarınızı birilerinin okuyor oluşudur. Hele ki kendinizi bilirkişi olarak gördüğünüz bir alan var ise blog yazarlığı tam size göre demektir. Bu alan yemek pişirmek de olabilir, kıyafetleri birbirine uydurabilmek de.

Mutlaka her konunun bir ilgileneni vardır. Yani iyi tanıtım yaptığınız takdirde, yazdıklarınız bir şekilde okuyucusunu bulur.

Pek çok kişi blog yazarlığından para kazanıyor olsa da, blogların bu kadar yaygınlaşmasının en büyük sebeplerinden biri, içini dökme isteğidir. Belki blogların popülerliğinin artmasından sonra maddi kaygılar ön plana çıksa da, işin özünde yine yazdıklarınızı okutma isteği vardır. Bir kitap çıkaracak kadar uğraşmak istemiyorsunuz; ama yine de içinizde birazcık yazma isteği varsa çareyi blog yazarlığında bulabilirsiniz.

Gelelim işin para kazanma boyutuna… Bloğunuzda yazmayı sürekli hale getirir ve gerektiği gibi tanıtım yapabilirseniz kısa zamanda bloğunuza reklam alabilirsiniz. Bu reklamlar, bloğunuzun ilgi çekme durumuna göre size gelir getirir. Yani bu alandan çok para kazanmak veya yok denecek kadar az kazanmak sizin yazmaya gösterdiğiniz özene ve yazdığınız konunun ne kadar ilgi çekici olduğuna bağlıdır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri