Artık Instagram fotoğrafları haritada

Artık Instagram fotoğrafları artık haritada
Artık Instagram fotoğrafları artık haritada
Daha Fazlası


1 64

Artık Instagram fotoğrafları  haritada

Artık fotoğraf paylaşım uygulaması,Instagram yeni sürümüyle  IOS ve Android işletim sistemli telefonlarda yakın bir zamanda güncellendi.Son güncellenmenin en büyük özelliğide ”Fotoğraf Haritasi” uygulaması.

Son haberler göre Wired’a konuşan Instagram’ın Kevin Systrom Instagram’ın sadece anlık fotoğraftan oluşmadığını,kullanıcıların hatıralarını toplayan nostaljik.bir görsel koleksiyon olmasını istediklerini son gündem haberinde belirtti.

Daha öncelerinde foroğrafları kronolojik, sıraya göre sıralayan Instagram yeni ”Fotoğraf Haritasi” özelliğiyle fotoğrafların nerelerde çekildiğini ön plana çıkarıyor.

Yeni güncellemeyle farklı bir görünüm alan bizler için profil sayfasına ‘Photo Map’ seçeneği eklendi.Bu seçeneği aktive ettikten sonra,daha önce çekildiği yerleri belirten fotoğraflar otomatik olarak haritaya ekleniyor.Yeri belirtilmemiş fotoğraflar ise biz kullanıcılar istersek haritada yerini alıyor.Ama haritaya eklenen fotoğraflar unutmayınki herkes tarafından görünebilir.Eğer kullanıcı bu durumdan rahatsız olursa istediği zaman bu fotoğrafları haritadan kaldırabilir.

Instagram’ın bu yeni özelliği biz kullanıcılar için kafasını karıştırıcak gizlilik ayarları konusunda sorularıda beraberinde getirdi.!Systrom, kullanıcıların kendilerini güvende hissetmesi için gereken önlemlerini aldıklarını belirttiler. Evet arkadaşlar Instagram bu yeni özelliğiyle bakalım bizlere ne gibi renk getircegini hep beraber kullanarak görücez.

 

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri