ANTİVİRÜS PROGRAMLARI NE KADAR GEREKLİ?

ANTİVİRÜS PROGRAMLARI NE KADAR GEREKLİ?
ANTİVİRÜS PROGRAMLARI NE KADAR GEREKLİ?
Daha Fazlası


1 182

ANTİVİRÜS PROGRAMLARI NE KADAR GEREKLİ?

Bilgisayar için olmazsa olmaz bir program varsa bu kesinlikle antivirüs programıdır. Bilindiği gibi web sayfaları, bilgisayarımıza bizim kontrolümüz dışında spyware, truva atı ve virüs bulaştırıyor. Buna önlem olarak hemen hemen bütün internet kullanıcıları, herhangi bir antivirüs programı yükleyip bilgisayarını bu virüslere karşı korumaya alıyor.

Bu programlar bilgisayarı tam olarak koruyabiliyor mu bilinmez, ama en azından şüpheli durumlarda bizi uyarma özellikleri bile bu programları kullanmak için yeterli bir neden. Pek çok Download sitesinde ücretli ve ücretsiz antivirüs programlarına ulaşmak mümkün. Bu programlar arasından hangisini seçmemiz gerektiği ise tamamen bilgisayarımızın özelliklerine bağlı.

Ücretli ve ücretsiz tarayıcılar arasında seçim yapmaya gelince, hemen ücretli olanın daha iyi olduğunu düşünmeyin. Bu konuda önemli olan virüsü tanıma ve sizi uyarma özelliğidir. Araştırmalara göre pek çok ücretsiz program, bilgisayarı virüsten korumak konusunda en az ücret isteyen programlar kadar iyi durumda. Çok detaylı bir koruma sistemine ihtiyacınız yoksa ücretsiz programlardan faydalanabilirsiniz.

Özellikle korunmanız gerekenler Spyware’lerdir. Bu virüs sistemdeki kredi kartı ve kimlik bilgilerinizi internet dolandırıcılarına ulaştırır. Kayıtlı şifreleriniz de dâhil olmak üzere pek çok kişisel bilginize ulaşan bu dolandırıcılar size maddi olarak büyük zararlar verebilir. Spyware’ler geliştirilebilen virüsler değildir. Yani çoğu virüs programı bilgisayarınızı bu tehlikeye karşı koruyabilecek özelliklere sahiptir. Bilgisayarınız için doğru virüs programını bularak internette güvenli bir şekilde gezinebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri