ANDROİD EKRAN GÖRÜNTÜSÜ NASIL ALINIR?

ANDROİD EKRAN GÖRÜNTÜSÜ NASIL ALINIR?
ANDROİD EKRAN GÖRÜNTÜSÜ NASIL ALINIR?

ANDROİD EKRAN GÖRÜNTÜSÜ NASIL ALINIR?

Daha Fazlası


1 64

Bilindiği üzere Android telefonların pek çoğunda telefonunuzun ekranında bulunan görüntüyü resim olarak kaydetmek; yani screenshoot, oldukça zor bir işlem. Hele ki Rootsuz telefonlarda ekran görüntünüzü resim olarak kaydetmek çoğu kullanıcının bilmediği bir uygulama.

Pek çok kullanıcı da telefonunu rootlamaya yanaşmadığı için ekranınızdan görüntü kaydetmek imkânsıza yakın bir durum. Ancak yeni sayılabilecek bir uygulama ile artık rootsuz olarak da bu işlemi yapmak mümkün kılınmış. Uygulamamızın adı screenshoot.

ANDROİD EKRAN GÖRÜNTÜSÜ NASIL ALINIR? Bu uygulamayı kullanabilmek için yapmanız gereken öncelikle ScreenShot UX programını indirmek. Programı indirip kurduktan sonra en başta telefonunuzu bilgisayarınıza USB ile bağlıyorsunuz. Bunun için de USB ayıklama modunu ayarlar bölümünüzden aktif hale getirmelisiniz.

Bütün bu işlemlerden önce telefonunuza uygun olan sekronizasyon programını yani SYNC’ı kurmuş olmanız şart.

Bu Sekronizasyon uygulaması telefonunuzla birlikte gelen ya da telefonunuzun sitesinden otomatik olarak indirebileceğiniz bir uygulamadır.

ANDROİD EKRAN GÖRÜNTÜSÜ NASIL ALINIR?

USB’yi bağladığınızda Enable Capture Service kısmına tıklamadan önce Trial Version bölümünü tıklayıp Enable butonuna bastığınızda ROOT özelliği olmadan da rahatlıkla ekranınızdan screenshot alma özelliğini kullanabilirsiniz. Geri kalan küçük ayarları da istediğiniz seçeneklerle ayarlayabilirsiniz.

Programi İndirmek için   SCREENSHOT UX DESKTOP

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri