Meme kanseri ameliyatı

Meme kanseri ameliyatı
Meme kanseri ameliyatı

 

Meme kanseri ameliyatı

Meme kanseri ameliyatı meme kanseri tedavisinde sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Meme ameliyatı için uygulanacak tedavi meme kanserinin meme dokusu ve lenf bezlerine yayılımı ile hastanın genel sağlık durumu gibi belirli kritirler değerlendirilerek planlanmaktadır.

Daha Fazlası


1 46

Meme kanseri ameliyatı

Meme kanseri ameliyatı esnasında kanserin yayılımına bağlı olarak sadece lenf bezlerinin toplanması, kanserli kitlenin alınması, memenin bir bölümünün alınması, memenin alınması ve her iki memenin alınması söz konusu olabilir. Meme kanseri ameliyatı sırasında hastanın kanserli bölgesine ulaşıldıktan sonra planlanan tedavi ameliyat esnasında değiştirilebilir yada yeni uygulamalar yapılabilir. Bu nedenle kesinlikle doktorunuza güvenmeli ve onun yönergelerini takip etmelisiniz.

Meme kanseri ameliyat

Gerçekleştirilen meme kanseri ameliyatı ile memenin tamamının alınmasına mastektomi adı verilmektedir. Mastektomi sonrası hemşirelik bakımı bir süre için gerekmektedir. Kanser tedavisinin tamamlanmasının ardından gerçekleştirilen estetik operasyonlar ile meme kanseri ameliyatı izleri silinmekte ve hastalar sağlıklı olarak kaldıkları yerden hayatlarına devam etmektedirler.  İleri evre meme kanseri hastalarında ise önce kemoterapi ve hormon terapisi ile tümör küçültülmeli ve uygun seviyelere çekildiği anda meme kanseri ameliyatı gerçekleştirilmelidir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri