İleri evre meme kanseri

İleri evre meme kanseri
İleri evre meme kanseri

İleri evre meme kanseri

İleri evre meme kanseri erken tanı aşamasını geçmiş meme kanseri tipleri için kullanılan tıbbi bir terimdir. Meme kanseri evreleri Evre 1, Evre 2-A, Evre 2-B, Evre 2, Evre 3-A, Evre 3-B ve Evre 4 olmak üzere 6 evreye ayrılmaktadır.

Daha Fazlası


1 46

İleri evre meme kanseri

İleri evre meme kanseri Evre 3-A, Evre 3-B ve Evre 4 aşamalarını kapsamaktadır. İleri evre meme kanseri dönemi arasında yer alan Evre 3A meme kanseri hastaları önce cerrahi müdahale yöntemi ile tedavi edilmeye çalışılır. Cerrahi müdahale esnasında kanserin yayılımına bağlı olarak ileri tedavi yöntemleri kararlaştırılır. Evre 3-B aşamasında ise hasta önce kemoterapi ile tedavi altına alınır. Böylelikle tümör boyutlarının küçültülmesi amaçlanır. Tümör küçülme gösterirse hemen cerrahi müdahale aşamasına geçilir.

İleri evre meme kanseri

Evre 4 aşamasında ki kanser hastaları için uygulanan tedavi yöntemleri hastanın yaşam standartını artırmak ve ömrünü uzatmak için gerçekleştirilir. Kesin bir iyileşme sağlanması çok zordur. Meme kanseri ileri evre olsa dahi günümüzde gelişen teknolojik imkanlar ile büyük başarılar sağlanmaktadır. En son evre meme kanseri olan Evre 4 aşamasında bile meme kanseri hastalarının tedavilerinde olumlu sonuçlar alınmaktadır. Meme kanseri tedavisi için en önemli faktörün yüksek moral olduğu unutulmamalı ve tedavinin başarısına inanmak gerekmektedir.  İleri evre meme kanseri tedavisinde sıklıkla memenin tamamının yada her ikisinin alınması olan mastektomi yapılır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri