Hamilelikte parol kullanımı

Daha Fazlası


1 46

Hamilelikte parol kullanımı

Hamilelikte parol kullanımı için pek çok anne adayı tedirginlik yaşamaktadır. Ancak parol gebelik boyunca kullanılabilecek risk grubu dışında yer alan bir ağrı kesici olduğu için hamilelikte parol kullanımı zararsızdır. Ancak hamilelikte ilaç kullanımı için kesinlikle satın alınan ilaç vitamin dahi olsa doktor reçetesi alınmalıdır.

Hamilelikte bilinçsizce kullanılan ilaçlar bebeklerin merkezi sinir sistemlerine saldırmakta ve anne karnında gelişim geriliği, sakat doğum ve zeka geriliği gibi pek çok hastalığa neden olabilmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı risk grubu içerisinde olmayan ilaçlar kullanılsa bile doktorunuza danışmadan ve reçetesine yazdırmadan kesinlilkle ilaç kullanımında bulunmamanız  gerekir. Hamilelikte parol kullanımı ağrılı dönemlerde ağrıların azaltılmasında kullanıldığı için doktorunuzun reçete etmesi halinde kullanılmasında hiç bir sakınca yoktur.

Bazı anne adayları bebeklerine zarar vereceğini düşündüğü için doktorunun reçete etmesine rağmen parol kullanmak istemez. Ancak ağrınızın şiddetli olduğu dönemlerde acı çekmek yerine hamilelikte parol kullanımı için doktorunuza güvenmeniz daha doğru bir karar olacaktır. Hamilelikte parol tablet kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken en önemli husus kesinlikle doktorunuzun belirttiği dozu aşmamaktır. Hamilelikte parol kullanımı için bu kriterlere dikkat edilirse hiç bir sorun yaşanmaz.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri