Hamilelikte nane limon

Hamilelikte nane limon içmek sizi gebeliğin ilk aylarında görülen mide bulantısı hissinden kurtarmaya yardımcı olacaktır.

Hamilelikte nane limon

Hamilelikte nane limon içmek sizi gebeliğin ilk aylarında görülen mide bulantısı hissinden kurtarmaya yardımcı olacaktır. Hamilelikte birinci trimester adı verilen ilk üç aylık dönemde bir çok anne adayı şiddetli mide bulantısı şikayeti yaşamaktadır. Bu dönemde çok gerekmedikçe ilaç kullanmak yerine hamilelikte nane limon çayı içmek daha yararlı olacaktır.

Daha Fazlası


1 46

Hamilelikte gripte nane limon içilirmi

Hamilelikte nane limon çayı içmek için kaynamış bir fincan suyun içerisine 5 – 6 dal kurutulmuş nane yaprağı ile bir dilim limon atmak yeterli olacaktır. Hamilelikte nane limon içmek bulantılarınızı azaltmıyorsa, mide bulantısı nedeni ile yeteri kadar sıvı alamıyor ve beslenemiyorsanız doktorunuza danışarak mide bulantısına karşı üretilen ilaçlardan kullanabilirsiniz.

Hamilelikte nane limon kullanmadan önce yine rutin takibinizi gerçekleştiren doktorunuza danışarak fikir alabilirsiniz. Ancak hamilelikte nane limon kullanımının şimdiye kadar belirlenen hiç bir yan etkisi yoktur.Hamilelikte nane limon içmenin yanı sıra ayrıca sadece nane çayı içmek yada nane yağı kullanmakta seçeneklerin arasında yer almaktadır. Hamilelikte nane limon içmek çok uzun yıllardır kullanılan güvenilir bir yöntem olarak çok fazla tercih edilmekte ve doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri