Kanda hamilelik testi

Kanda hamilelik testi en kısa sürede, en doğru sonucu alabileceğiniz hamilelik testidir. Kanda hamilelik testi yanılma payı sıfırdır. Anne adayının yumurtasının döllenmesi yani gebeliğin oluşumu ile beraber salgılanan hormonlar hızla değişirken özellikle de HCG adlı hormon büyük bir hız ile yükselmeye başlar.

Daha Fazlası


1 46

Kanda hamilelik testi yaptırmak için sağlık kurumlarına başvuruda bulunmanız gerekir. Hamilelik testi sonucu aynı gün belli olmaktadır. Kanda hamilelik testi fiyatı ise testin yapıldığı merkeze bağlı olarak değişmektedir. Ancak kanda hamilelik testi sağlık ocaklarında ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Peki kanda hamilelik testi ne zaman yapılır? Kanda hamilelik testi gebelik şüphesi yaşanan ilişkinin üzerinden 72 saat geçtikten sonra bile yaptırılabilmektedir. Kanda hamilelik testi yaptırmak için bu nedenle uzun süre geçmesini beklemek gerekmemektedir. Kanda gebelik değerleri hızlı bir şekilde yükseldiği için gebeliğin ilk anından itibaren bu yükseliş tespit edilebilir. Ancak yine de en sağlıklı sonucun alınabilmesi için geçen her günün faydası olacağı unutulmamalıdır. Kanda gebelik testi yaptırılırken aç yada tok olunmasının bir önemi yoktur ve her iki şekilde de kanda hamilelik testi yaptırılabilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri