Hamilelik testinin yanılma oranı

Daha Fazlası


1 46

                                                                          Hamilelik testinin yanılma oranı

Hamilelik testinin yanılma oranı

Hamilelik testinin yanılma oranı testin uygulanmış olduğu tarihe bağlı olarak değişmektedir. Kanda hamilelik testi içinbu tip kurallar bulunmamakla birlikte idrarda hamilelik testi yaptıranların hamilelik testi doğruluk oranını çoğaltmak için kesinlikle bu kurallara uyması icap eder.

Hamilelik testinin yanılma oranı testi tatbik eden kişilerin tatbik sırasında yapmış oldukları hatalara bağlı olarak artmaktadır. Erken devre hamilelik testleri yapılırken kesinlikle gebelik şüphesi yaşanmış olan birlikteliğin üstünden minimum 10 gün geçmesini beklemek icap eder. Bu zaman beklenmeden meydana getirilen hamilelik testinin yanılma oranı artar ve gebeliğin var olduğu durumlarda bile kontrol olumsuz sonuçlanabilir.

Düzgüsel hamilelik testinin yapılması için ise mutlaka tane gecikmesinin yaşanması ve tane tarihinin üstünden minimum 3 gün geçmesi beklenmelidir.  Tane gecikmesinin üstünden 5 gün geçtikten sonrasında meydana getirilen hamilelik testinin yanılma oranı yok denecek kadar azalır. Hamilelik testinin yanılma oranı bulunmuş olduğu hiçbir vakit unutulmamalı ve kontrol talep eder olumsuz talep eder olumlu sonuçlansın bu olasılık daima akılda tutulmalıdır. Hamilelik testi yanılma oranı ile alakalı meydana getirilen araştırmalar kararı genel anlamda tane gecikmesinden ilkin meydana getirilen gebelik testlerinin yanlış netice verdiği belirlenmiştir. Bu yüzden hamilelik testinden en  doğru kararı alabilmek ve hamilelik testinin yanılma oranı oranını düşürmek için tane gecikmesini beklemek en doğru huy olacaktır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri