Gebelikte ağlama krizleri

Gebelikte ağlama krizleri
Gebelikte ağlama krizleri
Daha Fazlası


1 46

Gebelikte ağlama krizleri

Gebelikte ağlama krizleri çok sık görülen bir durumdur. Anne adayının hamile kalması ile vücut yeni oluşan gebeliğe uyum sağlamak için hızlı bir değişim sürecine girer. Bu süreçte ani değişen hormon seviyelerine bağlı olarak gebelikte ağlama krizleri yaşanabilir.

Bu dönemde gebelikte ağlama krizleri esnasında eşler birbirine anlayışlı davranmalı ve anne adayı ihtiyaç duyduğu ilgi ile desteği mutlaka almalıdır. Aksi halde gebelikte ağlama krizleri derin bir gebelik depresyonu oluşumuna neden olabilir. Gebelikte ağlamak bebeğinize temel olarak zarar vermez ancak sürekli olarak üzüntülü, endişeli ve stresli olmak bebeğinizin gelişimini dolaylı olarak etkileyebilir. Gebelikte ağlamanın zararları yok denecek kadar azdır. Ancak sürekli olarak ağlayıp, üzülüp kendinizi hayattan izole etmek bir süre sonra psikolojinizin ve yeme düzeninizin bozulmasına neden olacağı için bebeğinizin gelişimini de olumsuz etkileyecektir.

Gebelikte ağlama krizleri yaşıyorsanız öncelikli olarak doktorunuza konu ile ilgili olarak danışabilirsiniz. Ancak gebelikte ağlama krizleri nedensiz ise yani hormon değişimine bağlı olarak gerçekleşiyorsa bunu gebeliğin bir parçası olarak görmek ve üzerinde durmamak en iyisi olacaktır. Zaten hormon seviyeniz dengeye ulaştığı anda gebelikte ağlama krizleri de kendiliğinden geçecektir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri