Ağrısız normal doğum

Daha Fazlası


1 46

Ağrısız normal doğum

Ağrısız normal doğum günümüzde gelişen sağlık imkanları ile artık çok daha güvenilir bir hale gelmiştir. Ağrısız normal doğum yapmak için genel sağlık ,durumunuzun ve bebeğinizin geliş pozisyonunun normal, doğuma uygun olması yeterlidir. Bu kriterleri taşıyan kişiler doktorlarının denetiminde ağrısız normal doğum yapabilirler.

Ağrısız normal doğum fiyatları doğum yapılacak hastaneye bağlı olarak değişmektedir. Ancak SGK anlaşmalı özel hastanelerde ağrısız normal doğum fiyatları son derece makul seviyelerde seyretmektedir. Ağrısız normal doğum ile anne adaylarının bebek doğum kanalına indikten sonra ki acıları duymaları engellenmektedir. Zaten bilindiği üzere doğumun en zor evresi bebeğin başının çıktığı pozisyondur ki ağrısız doğum ile anne adayı bu esnada yapılan iğne ile beraber acı duymamaktadır.

Ağrısız normal doğum yöntemleri arasında en sık tercih edileni doğumun uygun seviyesine gelindiği anda anne adayının omurilik kısmından özel bir ilaç enjekte edilerek alt kısmının uyuşturulmasıdır. Anne adayı böylelikle ağrısız normal doğum için hazırlanmış olur. Ağrısız normal doğum yapanlar aynı gün hastaneden taburcu edilebilmektedir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri