Hamilelik testi fiyatı

Hamilelik testi fiyatı oldukça değişkendir. Hamilelik testi fiyatını belirleyen en önemli faktör hangi hamilelik testinin yaptırılacağıdır. Kanda hamilelik testi yaptırılacaksa bu tip testler sadece sağlık kurumlarında yapılmaktadır ve fiyatları seçilen merkeze bağlı olarak değişmektedir. Sağlık ocakları ve aile hekimleri tarafından kanda gebelik testi ücretsiz olarak uygulanmaktadır.

Daha Fazlası


1 46

İdrarda hamilelik testi yaptırılacaksa hamilelik testi fiyatı bu seferde erken dönem hamilelik testi ve idrarda hamilelik testi olarak iki ayrı kategoriye ayrılmaktadır. Erken dönem hamilelik testi fiyatı normal testlerden çok daha yüksek fiyatlara satılırken bu testlerin doğruluk oranı yüzde 100 değildir. Erken dönem hamilelik testleri için gebeliği ilişkinin üzerinden 7 gün geçtikten sonra bile belirleyebildiği iddia edilirken kullanan pek çok kişi testin erken dönemde hatalı sonuç verdiği yönünde görüş bildirmektedir. Yine de bu tip testleri satın almak istiyorsanız erken dönem hamilelik testi fiyatı markasına bağlı olarak değişmekle beraer 25,00 lira ile 56,00 lira arasında değişmektedir.

Normal idrarda hamilelik testleri tüm eczanelerde satılmakta olup adet gecikmesinin üzerinden 5 gün geçtikten sonra yapılan testlerde hamilelik testi doğruluk oranı artmaktadır. Bu tip hamilelik testi fiyatı ise sadece 2,00 liradır.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri