Gebelik testi çift çizgi

Gebelik testi çift çizgi ve tek çizgi olmak üzere iki ayrı çizgi Gebelik testi çift çizgi çıkarsa testin sonucu pozitif kabul edilir.

Daha Fazlası


1 46

Gebelik testi çift çizgi

Gebelik testi çift çizgi ve tek çizgi olmak üzere iki ayrı çizgi Gebelik testi çift çizgi çıkarsa testin sonucu pozitif kabul edilir. Yani gebelik testi çift çizgi, testi uygulayan kişinin hamile olduğunu gösterir. Gebelik testi çift çizgi çıktığı anda hiç vakit kaybedilmeden en yakın sağlık kuruluşuna başvuruda bulunulması gerekir.

Gebelik testi sonuçları çift çizgi çıkan anne adaylarının sağlık kurumlarında kanda hamilelik testi uygulaması ile hamilelikleri teyit edilir ve gereken gebelik takip çizelgesi hazırlanır. Böylelikle yaklaşık olarak 40 hafta sürecek gebelik boyuncu hem bebeğin anne karnındaki gelişimi hemde anne adayının genel sağlık durumu takip altına alınmış olur.

Gebelik testi çift çizgi bebek düşünmeyen anne adayları içinde büyük bir öneme sahiptir. Gebeliğin sonlandırılması açısından yasal zaman sınırlaması bulunduğu için gebelik testi çift çizgi çıktığı halde anne olmak istemeyen kadınların kürtaj olmak için en yakın sağlık kuruluşuna zaman kaybetmeden başvuruda bulunması büyük önem taşır. Uygulanan gebelik testi çift çizgi çıktığı halde hamile olunmaması ihtimali çok düşük olsada yine de mevcuttur ve bu ihtimal asla göz ardı edilmemelidir.

Bunları da beğenebilirsin Yazarın diğer makaleleri